Ładowanie

Stypendia Ministra Edukacji Narodowej i Nauki

Kilka dni temu, 9 grudnia, została ogłoszona przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku lista uczennic i uczniów ze szkół woj. pomorskiego, którym przyznane zostały stypendia za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2021/22.

Łącznie 57 osób z Pomorza zostało uhonorowanych tym stypendium (3000,- zł – jednorazowa wypłata), w tym 16 ze szkół podstawowych (12 z Rumi, 3 z Gdyni oraz 1 z SP-Subkowy) oraz 41 ze szkół ponadpodstawowych (20 z Gdyni, 15 z Gdańska, 2 z Kościerzyny i po 1 z Człuchowa, Słupska, Sopotu i Wejherowa).

W gronie szkół ponadpodstawowych największa liczba stypendiów przypadła w udziale uczennicom i uczniom z III LO w Gdyni (aż 16).

Reprezentanci innych szkół ponadpodstawowych uzyskali: V LO w Gdańsku – 8 stypendiów, III LO w Gdańsku – 2, Uniwer.LO w Gdańsku – 2, I LO w Kościerzynie – 2, Katol.LO w Gdyni – 2, Gdańskie Lic.Autonom.- 1, II LO w Słupsku – 1, VI LO w Gdyni – 2, ZSA w Człuchowie -1, Sopockie Lic.Autonom. – 1, II LO w Gdańsku – 1, XXI LO w Gdańsku – 1, I LO w Wejherowie – 1.

W przypadku szkół ponadpodstawowych beneficjentami stypendium MEiN są głównie osoby, które osiągnęły w ubiegłym roku szkolnym wybitne sukcesy w dziedzinie: informatyki, biologii, chemii, ekonomii, statystyki, czy też matematyki.

lista stypendystów

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content