Ładowanie

Bardzo liczne grono uczennic i uczniów z III LO w Gdyni wśród stypendystek i stypendystów Marszałka Województwa Pomorskiego

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów i uczennic zostały wręczone podczas uroczystej gali 12 grudnia 2022 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. W uroczystości wzięli też udział rodzice i opiekunowie, nauczycielki, dyrektorzy i dyrektorki szkół, przedstawiciele i przedstawicielki samorządów lokalnych, środowiska akademickiego oraz pracodawców i pracodawczyń. Wśród uhonorowanych stypendiami znalazła się bardzo liczna grupa uczennic i uczniów gdyńskiej Trójki.

Stypendia dla finalistów lub laureatów konkursu i olimpiady przedmiotowej – finansowane ze środków budżetu województwa pomorskiego otrzymało 50 osób, w tym aż 16 osób z III LO w Gdyni (jednorazowe stypendium w wysokości 2,6 tys. zł). Stypendia dla uczniów i uczennic z pomorskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy wykazują się wysoką średnią ocen oraz uzdolnieniami z zakresu przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości zostały przyznane 434 osobom, w tym 29 uczennicom i uczniom z III LO w Gdyni. Stypendia te zostały przyznane w ramach projektu „Pomorski program pomocy stypendialnej” finansowanego ze środków europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Będą wypłacane po 250 zł przez 12 miesięcy (łącznie 3 tys. zł).

źródło: Urząd Marszałkowski Woj. Pomorskiego

 

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content