Ładowanie

Gala XXV Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Perspektywy 2023

Tegoroczna Gala Finałowa XXV Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników, który organizowany jest przez Fundację Perspektywy odbyła się 12 stycznia 2023 roku o godz. 12.00 w auli Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Mieliśmy dużo powodów do radości – GDYŃSKA TRÓJKA okazała się po raz dwudziesty piąty NAJLEPSZYM LICEUM
w WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM, a także znalazła się w PIERWSZEJ PIĄTCE NAJLEPSZYCH LICEÓW w POLSCE.

Laur zwycięstwa powędrował do XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie. Na podium znalazły się V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie (w ub.r. na czwartym) oraz XIII LO w Szczecinie (w ub.r. na trzecim). Kolejne miejsca, tj. czwarte i piąte zajęły Uniwersyteckie LO w Toruniu (w ub.r. na drugim), III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni (w ub.r. na piątym), LO nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, na siódmym – IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie, na ósmym – XXVII LO im. Tadeusza Czackiego w Warszawie, na dziewiątym – Akademickie LO Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu, na dziesiątym – II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie.

W specjalnym wydaniu „Perspektyw” ukazał się wywiad z uczniami naszej szkoły, których wizerunki ukazały się także na okładce miesięcznika.

Miesięcznik „Perspektywy” od 25 lat przygotowuje ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. W tym roku został przygotowywany pod kierunkiem rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie prof. Barbary Marcinkowskiej. Kapituła pod uwagę brała sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz oceny z przedmiotów dodatkowych. Wśród szkół dwujęzycznych – przyglądano się również wynikom z egzaminu z języka obcego na poziomie dwujęzycznym. Warto pamiętać, że kapituła nie ocenia wyników z matur międzynarodowych.

W najnowszym rankingu „Perspektywy 2023” oceniono 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200 działających w kraju) i 1185 techników (spośród 1745), które spełniły tzw. kryterium wejścia – egzamin dojrzałości w maju minionego roku zdawało w nich minimum 12 uczniów, a średnia ocen z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Przebieg gali można obejrzeć na https://youtu.be/20Oqh2bPc8E 

źródło – informacje i zdjęcia:
https://perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=7931:swieto-najlepszych-liceow-i-technikow-2023&catid=24&Itemid=119

https://2023.licea.perspektywy.pl/2023/gallery

https://dziendobry.tvn.pl/parenting/ranking-perspektyw-2023-najlepsze-szkoly-w-polsce-jaka-szkole-srednia-wybrac-6623691

 

 

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content