Ładowanie

Gdyńskie III LO NAJLEPSZE na POMORZU i PIĄTE w POLSCE

Świetne osiągnięcia absolwentów oraz uczniów GDYŃSKIEJ TRÓJKI pod kierunkiem nauczycieli na maturze krajowej oraz w olimpiadach naukowych

XXV OGÓLNOPOLSKI RANKING SZKÓŁ 12 STYCZNIA 2023 ROKU

W czwartek 12 stycznia 2023 roku o godz. 12.00 w auli Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie odbędzie się uroczysty finał XXV Ogólnopolskiego Rankingu Szkół, który organizowany jest przez Fundację Perspektywy z Warszawy we współpracy z komitetami głównymi olimpiad przedmiotowych, a od kilku lat także z Centralną Komisją Egzaminacyjną-CKE w Warszawie oraz okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi (OKE) działającymi w poszczególnych województwach. W rankingu brane są pod uwagę sukcesy uczniów danej szkoły w olimpiadach przedmiotowych (naukowych), międzyprzedmiotowych (interdyscyplinarnych) i zawodowych oraz ich osiągnięcia w najważniejszych międzynarodowych olimpiadach naukowych, a także średnie wyniki uzyskane przez absolwentów tej szkoły na krajowym egzaminie maturalnym zdawanym w roku jej ukończenia (organizowanym i nadzorowanym przez CKE w Warszawie oraz OKE w poszczególnych regionach kraju). W przypadku techników dodatkowo brane są pod uwagę średnie wyniki szkoły uzyskane przez jej absolwentów na egzaminach zawodowych (wyniki uzyskane przez absolwenta w roku ukończenia technikum).

W 25 edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół (rok 2023) uwzględniającym uzyskane w roku szkolnym 2021/2022 ww. osiągnięcia GDYŃSKA TRÓJKA okazała się po raz dwudziesty piąty NAJLEPSZYM LICEUM w WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM, a także znalazła się w PIERWSZEJ PIĄTCE NAJLEPSZYCH LICEÓW w POLSCE.

W rankingu biorącym pod uwagę tylko osiągnięcia w olimpiadach III LO w Gdyni znalazło się także na V m-cu w Polsce.

Pełne wyniki rankingu (ranking maturalny, ranking olimpijski, rankingi wojewódzkie liceów oraz techników) zostały opublikowane na stronie internetowej http://www.perspektywy.pl/ , a także na łamach miesięcznika edukacyjnego Perspektywy wydanego w tym samym dniu.

Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2023 

Źródło zdjęcie: https://perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=7914:najlepsze-licea-i-technika-2023&catid=24&Itemid=119

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content