Kolejne sukcesy naukowe uczennic i uczniów gdyńskiej Trójki

W zakończonych w marcu 2023 roku konkursach i olimpiadach naukowych (przedmiotowych) uczennice i uczniowie gdyńskiej Trójki odnotowali znakomite wyniki. I tak, w finale ogólnopolskim XLVI Olimpiady Języka Niemieckiego tytuł laureatki II m-ca zdobyła ANNA TOMALA (klasa II B, biochem). Również laureatem II m-ca został ALEX KOROŻAN (klasa III B, biochem) w finale ogólnopolskim Międzynarodowego Konkursu Neurobiologicznego Brain Bee.

Tytuł laureata III m-ca przypadł w udziale KRZYSZTOFOWI KUJAWIE (kl. IV P, mat-info) w finale LXXIV Olimpiady Matematycznej. Tytuł laureata III m-ca wywalczył również JAKUB PAWLAK (kl. IV P, mat-info) w finale krajowym Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej (EUCYS Polska).

Tytuł laureata IV m-ca w finale krajowym VII Olimpiady Statystycznej zdobył OSKAR WACHEK (klasa IV matury międzynarodowej – diploma programme international baccalureate organization).

Tytuły finalistek lub finalistów zdobyły/zdobyli:

LXXIV Olimpiada Matematyczna:
KRZYSZTOF KARWIK (kl. II M, mat-fiz),
PIOTR KORCZ
JAKUB PAWLAK
JAKUB PIECZONKA
(kl. II M, mat-fiz),
JAKUB PNIEWSKI
(kl. IV P, mat-info)
WOJCIECH RACZUK

LXVI Olimpiada Astronomiczna:
ZOFIA LAMĘCKA (kl. II M, mat-fiz),
KINGA WYSOCKA
(kl. II M, mat-fiz),

-XLVI Olimpiada Języka Niemieckiego:
JULIA KOWALIK (kl. I B, biochem),

XXXVI Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej:
SZYMON KWIDZIŃSKI (kl. III matury międzynarodowej – diploma programme international baccalureate organization),

IX Olimpiada Wiedzy o Mediach:
ALEKSANDRA SZYMANIUK (kl. II middle years programme international baccalaureate organization),
ALICJA WOJTASZEK
(kl.
I mat-pol),

Opiekę pedagogiczną podczas finałów ww. olimpiad i konkursów nad naszymi uczniami oraz uczennicami sprawowały i sprawowali: prof. MAŁGORZATA ILEWICZ (finał EUCYS w Warszawie), prof. AGNIESZKA OLEJNICZAK (BRAIN BEE), prof. URSZULA PRASKA (finał Olimp. Jęz. Niemieckiego w Poznaniu), prof. WOJCIECH TOMALCZYK (finał Olimp. Matematycznej).

Serdecznie gratulujemy uczennicom i uczniom sukcesów naukowych oraz WSZYSTKIM przygotowującym ich do olimpiad i konkursów nauczycielkom i nauczycielom!!!

Wiesław Kosakowski – dyrektor III LO w Gdyni