Ładowanie

Art + Komfort – nowy projekt artystyczny Pracowni Innowacji 3LAB

Nowy projekt artystyczny Pracowni Innowacji 3LAB o nazwie ART+Komfort dzięki współpracy z Invest Komfortem i cyklowi spotkań z architektami ma na celu poznawanie najlepszych wzorców i trendów w poszukiwaniu inspiracji i pomysłów do zaprojektowania kolejnej przestrzeni – holu wejściowego do naszej szkoły. 

Pomysł współpracy z Invest Komfortem narodził się podczas festiwalu architektonicznego Open House, którego inicjatorami są absolwenci naszej szkoły: Pani Diana Lenart i Pan Michał Ciomek –  wiceprezes zarządu wiodącej firmy deweloperskiej Invest Komfort, absolwent Architectural Association School of Architecture w Londynie. Przedstawiciele Invest Komfortu, oglądając wcześniejsze realizacje pomieszczeń naszej szkoły wykonane przez grupę artystyczną 3LAB (hol główny z wnękami, sala historyczna, bibliosfera) postanowili pomóc nam w aranżacji kolejnego wnętrza w szkole.

W ramach warsztatów 29. marca 2023 r. grupa artystyczna Pracowni Innowacji 3 LAB miała niezwykłą okazję zobaczyć efekty bardzo przemyślanego i z niezwykłą pieczołowitością zrealizowanego projektu budowy Apartamentowca Portova Gdynia

Swoją wiedzą i wieloma ciekawostkami podzielili się z nami i oprowadzili po inwestycji Pan Norbert Miętki – Kierownik Działu Marketingu i Pani Maja Banaszczyk – Specjalistka ds. Public Relations. Koordynatorką spotkania ze strony Invest Komfortu była Pani Katarzyna Wesołowska – Krzemińska, a ze strony III LO – Pani Anna Rzepa 

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzania lobby, gdzie zapoznaliśmy się z procesem powstawania kompleksu Portovej oraz problemami, jakie napotkali architekci podczas projektowania. Następnie przeszliśmy na patio, gdzie dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o wyborze roślin i zagospodarowaniu przestrzeni zewnętrznej tak, aby przez cały rok jak najlepiej służyła mieszkańcom. Kolejnym miejscem, które zobaczyliśmy, było mieszkanie pokazowe, w którym uwagę zwracała artystyczna dbałość o detale oraz nawiązania do Gdyni i jej walorów.  

Gwoździem programu był zapierający dech w piersiach widok z tarasu na 17. piętrze, z którego rozpościera się panorama na całe nasze miasto.

Na koniec, przy poczęstunku, mieliśmy okazję podyskutować na dwa ciekawe tematy: „Czym jest dla nas dom?” oraz „Jakie przestrzenie i co możemy współdzielić w budynku?

 Dzięki tak dokładnemu oprowadzeniu, zobaczyliśmy, jak architektura Portovej nawiązuje do tradycji modernistycznych Gdyni i chroni pamięć o przeszłości – dowodem tego jest wkomponowany w przestrzeń osiedla odrestaurowany, zabytkowy domek, będący częścią historii naszego miasta.  

Przekonaliśmy się również, że budynek dzięki udanej współpracy inwestora, architektów i artystów w sposób nowoczesny odzwierciedla najnowsze trendy oraz bardzo wyraziście prezentuje oś widokową od strony ul. Świętojańskiej i Placu Kaszubskiego.

Bardzo dziękujemy zespołowi Invest Komfort za tak inspirujące spotkanie.  

Oliwia Dudziak & Maja Miotke

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content