Srebrni medaliści Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej z III LO w Gdyni

W duńskim Lyngby odbywała się od 28 kwietnia do 2 maja br. 29 Bałtycka Olimpiada Informatyczna (BOI 2023, 29th Baltic Olympiad in Informatics). Do udziału w Olimpiadzie zakwalifikowanych zostało 72 uczniów i uczennic z Danii, Estonii, Finlandii, Islandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwecji oraz Ukrainy.

Waldemar Lamandini oraz Olaf Targowski – srebrni medaliści

Znakomite wyniki w Olimpiadzie uzyskali reprezentujący Polskę dwaj uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni: Waldemar Lamandini oraz Olaf Targowski (klasa III mat-inf.), którzy zdobyli srebrne medale olimpijskie. Opiekunem naukowym obu uzdolnionych informatyków jest profesor oświaty Ryszard Szubartowski, który z uwagi na wybitne osiągnięcia dydaktyczne został podczas uroczystości zakończenia tegorocznej Jubileuszowej XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej uhonorowany nagrodą i tytułem INFORMATYCZNEGO BELFRA ROKU.

Ryszard Szubartowski (z lewej) podczas uroczystości zakończenia tegorocznej Jubileuszowej XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej