Zakończenie nauki uczennic i uczniów z klas czwartych w III LO w Gdyni

W piątek 28 IV 2023 w auli gdyńskiej Trójki odbyła się uroczystość zakończenia nauki w klasach czwartych. Po odśpiewaniu Hymnu Polski, przez wszystkich przybyłych na uroczystość, została sprawdzona przez wychowawców poszczególnych klas lista obecności (wyczytana z nazwiska osoba wstawała i potwierdzała swoją obecność donośnym „jestem”). Frekwencja okazała się bardzo wysoka, bowiem wyniosła aż 99%.

Spotkanie w auli było szczególną okazją do podziękowania Rodzicom za czteroletnią współpracę z wychowawcami i nauczycielami liceum. Specjalne listy z podziękowaniami oraz róże wręczył 12 mamom absolwentek i absolwentów dyrektor gdyńskiej Trójki. Wyróżnieni rodzice: Pani Anna Dąbrowicz klasa H,  Pani Agnieszka Frączak klasa H, Pani Izabela Gierada-Lipka klasa B, Pani Monika Kaczmarek klasa IB, Pani Joanna Kobus-Michalewska klasa IB, Pani Agnieszka Nurek klasa M, Pani Agnieszka Przyborska-Bojanowska klasa IB, Pani Iwona Rogacka klasa H, Pani Marzena Ryńska klasa M, Pani Joanna Stachowiak klasa H, Pani Agnieszka Stanzecka klasa M i Pani Joanna Wilińska klasa P.

Podziękowania oraz specjalne listy otrzymali także: wychowawczynie i wychowawca klas IV –  Panie: Celina Bujalska klasa H, Anna Czarnowska klasa IB, Renata Fiałkowska klasa IB, Iwona Kotowska klasa BE, Alicja Nowak klasa C, Joanna Nowak klasa M i Pan Grzegorz Henicz klasa P.

Podobnie jak wskazani (najwięcej głosów „za”) przez uczennice i uczniów z klas czwartych w anonimowych ankietach nauczyciele i nauczycielki zasługujący na miano MISTRZA lub MISTRZYNI – Panie: Janina Filipowicz matematyka, Magdalena Lotterhoff j.polski, Maria Łojek-Kurzętkowska filozofia, teoria wiedzy, Alicja Nowak biologia, Ewa Prylińska j.polski, Magdalena Roda j.angielski, teoria wiedzy oraz Panowie: Artur Kolincio fizyka, Jacek Lech matematyka i Grzegorz Urgacz wychowanie fizyczne.

W dalszej części uroczystości dyrektor liceum uhonorował NAGRODĄ „SREBRNEJ RÓŻY” za wybitne osiągnięcia pedagogiczne: prof. Leszka Buczyńskiego (znakomity nauczyciel i opiekun, od wielu lat, zespołów muzycznych działających w III LO), a także, odchodzące w 2023 roku na emeryturę, dwie świetne nauczycielki matematyki: prof. Małgorzatę Ilewicz i prof. Agnieszkę Orzeszek (przez wiele lat wybitną wicedyrektorkę III LO w Gdyni). NAGRODA „SREBRNEJ RÓŻY” jest nagrodą ustanowioną przez TST-Towarzystwo Szkół Twórczych im. dr Danuty Nakonecznej. TST zrzesza najbardziej twórcze polskie licea. III LO w Gdyni należy do TST od 1991 roku.

Za wyjątkowe osiągnięcia edukacyjne (sport, przedsiębiorczość, dokonania artystyczne, spolegliwość, praca na rzecz innych ludzi, olimpiady i konkursy naukowe…) zostali uhonorowani specjalnymi dyplomami oraz piórami wiecznymi, z wygrawerowanymi: nazwiskiem, imieniem oraz nazwą liceum, absolwentki i absolwenci gdyńskiej Trójki:

KLASA C BIOCHEM – Dorota KosewskaKarolina PosańskaMarta StarczewskaAnna Zwara

KLASA H HUMAN. – Maria BoykeAleksandra CzatrowskaAleksandra KosmalskaDominika KrasuckaHelena KrawiecKornelia Stankiewicz

KLASA IB MATURY MIĘDZYNAR. – Igor JaroszukKarolina KozikowskaMateusz KrólKinga KulpaAntoni MichalewskiDominika RosińskaDominika SawickaBarbara SiewertMaciej SochaMaja Staniewska

KLASA M MATFIZ – Kacper FrąszczakAleksander JanczylikRobert MiśkiewiczKacper NurekWeronika Przychodzeń i Julia Ryńska

KLASA P MATINFO – Bartosz DrabińskiPaweł GłowackiSzymon JanuszekJulia JasieńskaAleksandra KierskaPiotr KorczKrzysztof KujawaIgnacy Manturewicz, Jakub PawlakMateusz PietrzakWojciech RaczukDominik Smater, Alan SolińskiAleksandra Urbańska i Stanisław Wierczyński.

Najlepsi z najlepszych – absolwenci i absolwentki III LO w Gdyni 2023 – zostali wyróżnieni tytułami „PRIMUS INTERE PARES”, MEDALAMI „VIR HONESTUS ET BONUS CIVIS”, specjalnymi listami gratulacyjnymi (w języku łacińskim oraz w języku angielskim), piórami wiecznymi z wygrawerowanymi: nazwiskiem, imieniem oraz nazwą liceum, a także atlasami geograficznymi Gdyni:  Zuzanna Chaniewska BE, Aleksandra Kowalczyk C, Jan Kozikowski H, Oskar Wachek IB, Jessica Hirsz IB, Mateusz Wróblewski M, Kamil Jakubowski P i Jakub Pniewski P.

Laudację każdej z ww. 61 wyróżnionych absolwentek i absolwentów wygłaszał wychowawca lub wychowawczyni danej klasy maturalnej.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniły żywiołowe występy zespołów muzycznych, tworzonych m.in. przez absolwentki i absolwentów (po raz ostatni) pod opieką prof. Leszka Buczyńskiego.

Po okolicznościowych przemówieniach (dyrektora, Przewodniczących Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, przedstawiciela absolwentów) i „ostatnim dzwonku” klasy czwarte udały się na ostatnią lekcję wychowawczą, podczas której zostały wręczone świadectwa ukończenia liceum, pamiątkowe szkolne roczniki z licznymi fotografiami uczniów, uczennic i kadry pedagogicznej oraz „maturalne” kubki od Prezydenta Gdyni.