Ładowanie

„Spotkania z architektem” – projekt Art+Komfort

 

Nowy projekt artystyczny Pracowni Innowacji 3LAB o nazwie ART+Komfort dzięki współpracy z Invest Komfortem i cyklowi spotkań z architektami ma na celu poznawanie najlepszych wzorców i trendów w poszukiwaniu inspiracji i pomysłów do zaprojektowania kolejnej przestrzeni – holu wejściowego do naszej szkoły. Grupa artystyczna 3LAB uczestniczyła już w trzecim spotkaniu eksperckim. 

18. maja 2023 roku odbyło się spotkanie członków grupy artystycznej Pracowni Innowacji 3LAB z architektką Invest Komfortu – Panią Anną Zygmunt. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Invest Komfortu – Pani Pani Katarzyna Wesołowska – Krzemińska i Pan Norbert Miętki.  Głównym celem zajęć było omówienie pomysłów dotyczących renowacji głównego wejścia do szkoły. Pani Anna Zygmunt podzieliła się z nami swoimi cennymi radami i doświadczeniem projektanta wnętrz.

Mieliśmy okazję do omówienia początkowych inspiracji powstałych w naszym zespole designu. Okazało się, że w dużym stopniu nawiązywały one do niebieskiego koloru i motywu morza oraz zakładały wykorzystanie materiałów organicznych, takich jak drewno. Opinie i wskazówki pani architektki i koordynatorki 3LABu – pani Anny Rzepy na temat naszych pomysłów aranżacyjnych okazały sie bardzo cenne i doprowadziły ostatecznie do zmiany przewodniego morskiego stylu .

W dalszej części spotkania obejrzeliśmy projekty zrealizowane przez firmę Invest Komfort, które zdaniem naszego gościa mogły być dla nas pomocne w wyborze stylu i detalów projektowanej przestrzeni. Pani Anna Zygmunt podzieliła się z nami swoimi pomysłami dotyczącymi aranżacji przestrzeni holu. Jedną z jej rad było stworzenie w programach do projektowania podstawowej bazy, oczyszczenie przestrzeni, a następnie przystąpienie do aranżacji. Z tego powodu omówiliśmy, jakie przedmioty chcemy zachować, ukryć lub wykorzystać. Zwróciliśmy uwagę na potrzebę doświetlenia holu wejściowego, na sposoby wyłożenia wykładziny na podłodze oraz na problem niskiego stropu.

Następnie rozpoczęliśmy dyskusję na temat rozwiązań pomocnych przy aranżacji wnętrza przy zachowaniu jego funkcji komunikacyjnych i roli miejsca tworzącego niezwykle ważne pierwsze wrażenia estetyczne o szkole. Jednym z pomysłów było zastosowanie lustra na suficie, aby optycznie powiększyć pomieszczenie lub umieszczenie go na słupie w formie interesującego elementu wnętrza. Zastanawialiśmy się także, w jaki sposób wyróżnić hol spośród innych pomieszczeń w szkole, tak aby był on z nimi spójny.

Wydarzenie było bardzo udane i pozwoliło nam zmierzyć się ze spojrzeniem na projektowaną przestrzeń z różnych perspektyw i stylów. Serdecznie dziękujemy Pani Annie Zygmunt za wspaniałe spotkanie, które dostarczyło nam wielu inspiracji i wiedzy z zakresu projektowania wnętrz.

Natalia Skalska – 3LAB

 

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content