Ładowanie

Wzruszająca inicjatywa tworzenia siatek maskujących do ochrony infrastruktury cywilnej

Nasza szkoła odpowiedziała na zapotrzebowanie z Ukrainy dotyczące otrzymania siatek maskujących, które będą wykorzystywane do ochrony infrastruktury cywilnej, w tym ochrony punktów medycznych.

W okresie 11.06-13.06 zespół z Pracowni Innowacji  3LAB: Dasha Geleta, Wojciech Kuberka, Antoni Czmyr i Igor Morawski zbudowali wielką ramę, która znajduje się obecnie na holu przy internacie. Jest ona niezastąpionym elementem, dzięki któremu łatwiej jest przeplatać materiał między oczkami. Zapraszamy do obejrzenia wzruszającego filmu na ten temat: Budowa ramy do siatki maskującej .

Z kolei 14.06.2023 ruszyły prace nad siatką, która została już powieszona. Jedna grupa wolontariuszy tnie materiał, imitujący liście, natomiast druga grupa przeplata go między oczkami, uzyskując jak najlepsze efekty kamuflażu:   film – wolontariusze zaplatający siatki

Pracę wolontariuszy, a także opiekę nad projektem chętnie wspierają Panie Anna Rzepa, Renata Styrna- Grzebińska oraz Katarzyna Mieczan.

Do inicjatywy może dołączyć cała społeczność naszej szkoły – trwa zbiórka lekkich materiałów (mogą być niepotrzebne ubrania) w kolorach maskujących, charakterystycznych dla różnych pór roku: zielonym, brązowym, ciemnym żółtym. Można je dostarczać do kartonu, który znajdować się będzie obok siatki, w korytarzu przy wejściu do internatu.

 

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content