Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego

We wtorek 6. czerwca w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala podsumowująca Wielki Maraton Czytelniczy W tegorocznej edycji wzięło udział 8710 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z dwunastu województw. Wśród laureatów tego ogólnopolskiego konkursu znaleźli się miłośnicy książek – uczniowie z naszej szkoły: Anna Masternak – 3B, Tobiasz Kręcicki – 3B i Chmielecka Marta – 2EH.

Do konkursu czytelniczego w październiku przystąpiło 23 maratończyków z naszej szkoły. Brawa za wysoką punktację, oprócz nagrodzonych laureatów, należą się także Dobrawie Nowickiej – 1M i Aleksandrze Damps – 1B. Aktywnością czytelniczą wykazali się również (wzięli udział w 4-6 maratonach): Białas Zofia – 2B, Janasiewicz Marianna 1 H, Mijewska Anna – 1 H, Mierzejewska Natalia – 1B, Chmielewska Amelia – 3B, Chętkowski Krzysztof – 1M, Zielińska Gabriela – 1H i Ziemianowicz Nina – 1 M.

W tegorocznej edycji, uczennice i uczniowie przez pół roku w miesięcznych odstępach pisali testy ze znajomości następujących książek: Ryszard Kapuściński: Trzeci Rzym, Aleksander Sołżenicyn: Jeden dzień Iwana Denisowicza i inne opowiadania, Terry Pratchett: Piekło pocztowe, Olga Tokarczuk: Opowiadania bizarne, Paweł Wakuła: Björn syn burzy i Peter Wohlleben: Duchowe życie zwierząt.