Ładowanie

Anna Rzepa – nauczycielka III LO w Gdyni wybrana NAUCZYCIELEM POMORZA

Nauczycielka z „Gdyńskiej Trójki „NAJLEPSZĄ NAUCZYCIELKĄ W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM

W sobotę 14. października br. w Operze Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się zorganizowana przez Marszałka Województwa Pomorskiego uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Z okazji obchodów 25-lecia Samorządu Województwa Pomorskiego specjalnymi DYPLOMAMI oraz statuetkami GRYFA POMORSKIEGO „za zaangażowanie w tworzenie samorządu na Pomorzu, za wspólną wytężoną pracę dla dobra wspólnego i rozwoju regionu” zostało wyróżnionych ponad 40 osób, które wniosły w ostatnich 25 latach wielki wkład w rozwój edukacji na Pomorzu (byli ministrowie, byli kuratorzy, byli oraz obecni działacze oświatowych związków zawodowych, byli oraz obecni nauczyciele i dyrektorzy szkół, a także samorządowcy z Pomorza odpowiedzialni za edukację w swoich gminach, powiatach i miastach).

Ostatnią i najważniejszą częścią Gali było ogłoszenie wyników ósmej edycji KONKURSU „NAUCZYCIEL POMORZA”. Spośród zgłoszonych do Konkursu kandydatek i kandydatów z całego woj.pomorskiego kapituła Konkursu wyłoniła 10 finalistek i finalistów. Najlepszą nauczycielką POMORZA okazała się PANI ANNA RZEPA z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.

Pani Anna Rzepa z wykształcenia biolog, chemik, design menagment  inspiruje uczniów działając w stworzonej przez siebie PRACOWNI INNOWACJI 3-LAB, współpracującej z wieloma instytucjami naukowymi, kulturalnymi i uczelniami oraz prowadzonej razem z kilkoma nauczycielkami i kilkudziesięcioma uczniami i uczennicami III LO w Gdyni . W gdyńskiej Trójce jest nauczycielem designu oraz działa w Pracowni Naukowej. Jest inicjatorką wielu projektów społecznych, obywatelskich i naukowych (m.in. koordynacja budowy drona stratosferycznego, stworzenie wielu mniejszych i większych wynalazków i usprawnień technicznych, obserwacje astronomiczne, zdalne korepetycje dla uczniów z różnych regionów Polski, pomoc uczniom i nauczycielom z ukraińskiego liceum w Winnicy).

Wiesław Kosakowski – dyrektor Gdyńskiej Trójki

źródło fot.: https://www.facebook.com/pbpGdansk/

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content