Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego dla Olafa Targowskiego

W sobotę 14. października br. w Operze Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się zorganizowana przez Marszałka Województwa Pomorskiego uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Podczas Gali wręczone zostały NAGRODY MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO, które przyznano dwójce uczniów: OLAFOWI TARGOWSKIEMU uczniowi z klasy IV matematyczno-informatycznej z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni (laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej, reprezentant Polski i zdobywca medali na trzech międzynarodowych olimpiadach informatycznych: Bałtyckiej -srebrny medal, Środkowoeuropejskiej – brązowy medal i Światowej, podczas której zdobył medal brązowy). Opiekunem naukowym wybitnego ucznia z III LO jest znakomity nauczyciel informatyki Pan Ryszard Szubartowski – prof. oświaty, który był obecny na Gali.

Drugim wyróżnionym uczniem został MATEUSZ DENYSIUK  – absolwent V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku (laureat ogólnopolskich olimpiad, m.in. Wiedzy Ekonomicznej, Statystycznej, Literatury i Języka Polskiego oraz reprezentant Polski na Międzynarodowej Olimp. Ekonomicznej).

Podczas Gali rozstrzygnięto także konkurs na NAJLEPSZEGO NAUCZYCIELA ROKU, którym została nauczycielka z naszej szkoły – Pani  Anna Rzepa o czym można przeczytać tutaj