Ładowanie

Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej z potrójnym jublileuszem

12. października o godz. 14.30 w auli szkolnej odbyła się uroczysta Rada Pedagogiczna z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z obchodami potrójnego jubileuszu: 60-lecia nadania III LO imienia Marynarki Wojennej, a także 30-lecia wprowadzenia do III LO systemu  matury międzynarodowej – IBO Diploma Programme i 20-lecia wprowadzenia do III LO IBO Middle Years Programme. Z ramienia Patrona Szkoły swoją obecnością zaszczycił nas komandor Robert Szymaniuk – dowódca Dywizjonu Okrętów Wsparcia, który przybył w zastępstwie kontradmirała Andrzeja Ogrodnika – dowódcy 3. Flotylli Okrętów.

Z radością powitaliśmy emerytowanych pracowników „Gdyńskiej Trójki”.

W jesiennej aranżacji, przy odświętnie udekorowanych stołach i słodkim poczęstunku z tortem ufundowanym przez rodziców ucznia, właścicieli  Cukierni „Justynka”w roli głównej,   nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi wysłuchali podziękowań i gratulacji od komandora Pana Roberta Szymaniuka oraz przedstawiciela uczniów – Tymoteusza Szornaka. Uroczystość została przygotowana przez rodziców uczniów klas drugich wraz z uczniami, za co serdecznie dziękujemy!

 

Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej, jak co roku, były okazją do wręczenia nagród, medali i listów gratulacyjnych nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi naszej szkoły. W tym roku zostali wyróżnieni:
MEDAL ZŁOTY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ: Agnieszka Orzeszek, Dorota Lubiewska
MEDAL SREBRNY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ: Alicja Nowak, Justyna Raulin, Dorota Stepaniuk
MEDAL BRĄZOWY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ: Iwona Łapińska
MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ: Marzena Dworak, Justyna Horodecka, Dorota Lubiewska
NAGRODA MINISTRA EDUKACJI I NAUKI: Alicja Nowak
NAGRODA PREZYDENTA GDYNI: Teresa Cybulska, Alicja Krzemieniewska, Sylwia Tarała
(obecnie Manios).

NAGRODA DYREKTORA SZKOŁY: Celina Bujalska, Bożena Chmielińska, Grażyna Czarnecka, Anna Czarnowska, Dorota Dźwig, Renata Fiałkowska, Mariola Jelińska, Anna Kierznikowicz, Zofia Krakowiak-Michlewicz, Józef Kupich, Maria Łojek-Kurzętkowska, Dorota Lubiewska, Joanna Łakomy, Małgorzata Meronk, Agnieszka Olejniczak, Małgorzata Olszowa, Anita Rzeszowska, Alicja Salasa, Agnieszka Skalska, Małgorzata Szymańska-Pancewicz, Sławomira Winiarska-Mielniczuk i Olga Wrońska.

Ponadto kilkudziesięciu byłych i obecnych pracowników III LO w Gdyni otrzymało LISTY GRATULACYJNE. 

Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej była także okazją do świętowania potrójnego jubileuszu „Gdyńskiej Trójki”. Na tę okoliczność polonistki Panie Anita Rzeszowska i Marzena Dworak przygotowały wraz z uczniami program artystyczny złożony z prezentacji dotyczącej historii naszej szkoły, przeplatanej nagraniami wywiadów z nauczycielami oraz występami artystycznymi uczniów. W roli prowadzących wystąpili Zofia Miniatorska, Wiktor Bieliński z klasy 3B i czytająca wspomnienia Zofia Adamczyk (2B). Zgromadzonych gości zachwyciły popisy artystyczne uczniów z klasy 2B: jazda taneczna na łyżworolkach – Amelia Serafin, śpiew – Julia Fila, układ taneczny – Julia Fila i występujący gościnnie Mateusz Fila, recytacja – Natalia Skalska, śpiew – Wiktoria Pacuła, gra na instrumentach – Nadia Berent i Aleksandra Rojek. Zdjęcia Prot Panufnik – klasa 4IB.

 

 

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content