Ładowanie

Uczniowie Gdyńskiej Trójki na konferencji Pomorskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych w Bolszewie

Dnia 4 grudnia uczniowie naszej szkoły udali się do Bolszewa, aby wziąć udział w konferencji dotyczącej zmiany pokoleniowej i sukcesji w organizacjach pozarządowych. Organizatorem wydarzenia było Pomorskie Forum Inicjatyw Pozarządowych (PFIP) oraz Fundacja „Dla Was”.
Konferencję rozpoczęła debata oksfordzka, w której drużyna III LO w składzie Anna Bernat, Julia Hintz, Nikodem Geraszek oraz Anna Michalak, zmierzyła się z uczennicami i uczniami V LO w Wejherowie. Obie drużyny dyskutowały nad tezą „Zmiana pokoleniowa w instytucjach pozarządowych nie musi być trudna”. Nasi uczniowie stanęli w roli opozycji. Podczas debaty padło wiele trafnych spostrzeżeń a propos problemów, z jakimi musi mierzyć się młodsze pokolenie, wkraczając w świat organizacji pozarządowych oraz obaw „starszych” budujących i działających trzecim sektorze od lat. Publiczność,  uczestnicy konferencji, z ogromnym zainteresowaniem przysłuchiwali się debacie , a po jej zakończeniu długo dyskutowali nad poruszanymi kwestiami. Forma debaty oksfordzkiej, jak i wysoki poziom merytoryczny dyskusji uczniów spotkały się uznaniem i podziwem słuchaczy.

Następnie odbyły się warsztaty pt. „Social entrepreneurship” prowadzone w języku angielskim. Podczas zajęć,uczestnicy konferencji wraz z naszymi uczniami,w kilkuosobowych zespołach uczyli się zasad współpracy, komunikacji i osiągania kompromisów w rozwiązywaniu lokalnych problemów, budowaniu strategii rozwoju organizacji, stowarzyszeń i fundacji, oraz sposobów pozyskiwania środków finansowych na prowadzenie ich działalności w kolejnych latach.
Podczas całego wydarzenia nasi uczniowie mieli okazję porozmawiania z wieloma przedstawicielami tzw. trzeciego sektora oraz ugruntowania swojej teoretycznej wiedzy w połączeniu z praktyką działań.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content