Ładowanie

Wycieczka do Drezna

W dniach 7.12-10.12.23 grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: panią Agatą Taźbierską nauczycielką języka niemieckiego, panią Anną Trelińską nauczycielką języka hiszpańskiego i panem Michałem Szczyptańskim opiekującym się szkolnym klubem turystycznym „Wyrypiarze” uczestniczyła w wycieczce do Drezna.

Uczestnikami wyjazdu byli głównie uczniowie uczący się języka niemieckiego. Wycieczka rozpoczęła się oprowadzeniem grupy przez przewodnika po centrum miasta, podczas którego młodzież miała okazję dowiedzieć się, gdzie znajdują się największe atrakcje oraz poznać historię, która nierozłącznie powiązana jest z dziejami polskimi. Mogliśmy wspólnie zwiedzić Zwinger wraz z Gemäldegalerie oraz podziwiać Semperoper i zbiory porcelany z Miśni. Drugiego dnia wybraliśmy się do Galerii Sztuki Współczesnej, gdzie podziwialiśmy między innymi obrazy Vincenta van Gogha i Paula Gaugina. Udaliśmy się także do Zielonego Sklepienia, gdzie zobaczyliśmy między innymi klejnoty i szaty należące do króla polskiego – elektora saskiego Zygmunta Augusta Mocnego z dynastii Sasów.

Niewątpliwie wspaniałą atrakcją w mieście są obecnie liczne rynki bożonarodzeniowe, gdzie kwitnie życie towarzyskie i gdzie można skosztować regionalnej kuchni oraz podziwiać wspaniałe dekoracje świąteczne.

W ubiegłym roku uczniowie uczestniczyli w podobnym okresie w wycieczce do Berlina. Takie wyjazdy są okazją do bezpośredniego zetknięcia się z kulturą i obyczajami naszego zachodniego sąsiada.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content