Ładowanie

Międzynarodowa współpraca w programie ERASMUS+ 2023/24

Class shadowing Lycee Evariste Galois (Francja)
i projekt Familia Don Quixote z Cabo de la Huerta (Hiszpania)

Dobiegły końca dwie wizyty, które gościliśmy równolegle w gdyńskiej Trójce w ramach programu Erasmus+. Od 10 grudnia dzielili nasze szkolne życie uczniowie i uczennice zaprzyjaźnionej szkoły z Paryża: uczestniczyli w zajęciach z klasami IBO oraz w lekcjach muzealnych. Choć osią ich pobytu była historia współczesna (stąd zajęcia w ECS, w Muzeum II Wojny Światowej oraz maraton listów Amnesty International), nie zabrakło czasu na wspólne dekorowanie pierników, czy długie rozmowy, oczywiście w języku francuskim.

13 grudnia dołączyła na tydzień dziewiętnastoosobowa grupa z Alicante, co pozwoliło klasom drugim na intensywną naukę języka i kultury Hiszpanii w praktyce i w świąteczno-zimowej atmosferze. Było wspólne kolędowanie w naszym liceum i u maluchów w SP34, mikołajkowa dyskoteka, charytatywny kiermasz rękodzieła, malowanie kartek z życzeniami, wigilijne spotkania i łyżwy. Goście byli pod wrażeniem naszej szkoły, jej wyglądu  i osiągnięć, bardzo inspirująca była prezentacja Pracowni Innowacji 3LAB.

Organizacja dwóch wymian to ambitne przedsięwzięcie, stąd podziękowania należą się nauczycielom klas IBO, którzy prowadzili międzynarodowe lekcje. Wszystko udało się znakomicie dzięki paniom profesor Małgorzacie Pancewicz, Annie Kierznikowicz, Annie Czernihowskiej-Tymoszyk, Marcie Bielak-Bodnar, Annie Rzepie, Dorocie Wnuczyńskiej i Joannie Piechowiak. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do p. Joanny Łakomy i wychowawców internatu.

Na uznanie zasłużyła też młodzież – odpowiedzialna, dojrzała, otwarta i z inicjatywą:  Lola Hołda 4IB, Zosia Lachowicz 4B, Lena Bryll 4IB, Marianna Skowrońska 2Z, Maja Rokita 4IB, Ania Bernat 4H, Maria Szczekocka  4IB, Anastazja Białek 2B, Jan Gos 2MF , Nikodem Kaczmarek 2B, Tymoteusz Mazurkiewicz 2B, Patrycja Prociewicz 2B, Aleksandra Rojek 2B, Natalia Skalska 2B, Zosia Szaciłło 2B, Natalia Węgrzyńska 2B, Maria Żorańska 2B, Wiktor Klemenski 2MF , Oliwia Dudziak 2MF, Julia Ihm-Jasińska 3IB, Karolina Zastawna 3IB, Marianna Skowronek 2Z i Helena Orlikowska 2Z.

Olga Wrońska

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content