Ładowanie

XXVI OGÓLNOPOLSKI RANKING SZKÓŁ 2024

Gdyńskie III LO im. Marynarki Wojennej RP

NAJLEPSZE NA POMORZU i PIĄTE W POLSCE

W czwartek 11 stycznia 2024 roku o godz. 12.00 w auli Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie odbył się uroczysty finał XXVI Ogólnopolskiego Rankingu Szkół, który organizowany jest przez Fundację Perspektywy z Warszawy we współpracy z komitetami głównymi olimpiad przedmiotowych, a od kilku lat także z Centralną Komisją Egzaminacyjną -CKE w Warszawie oraz okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi (OKE) działającymi w poszczególnych województwach.

W rankingu brane są pod uwagę sukcesy uczniów danej szkoły w olimpiadach przedmiotowych (naukowych), międzyprzedmiotowych (interdyscyplinarnych) i zawodowych oraz ich osiągnięcia w najważniejszych międzynarodowych olimpiadach naukowych, a także średnie wyniki (przeliczone na wskaźniki) uzyskane przez absolwentów tej szkoły na krajowym egzaminie maturalnym zdawanym w roku jej ukończenia (organizowanym i nadzorowanym przez CKE w Warszawie oraz OKE w poszczególnych regionach kraju).
W przypadku techników dodatkowo brane są pod uwagę średnie wyniki szkoły uzyskane przez jej absolwentów na egzaminach zawodowych (wyniki uzyskane przez absolwenta w roku ukończenia technikum).

W 26 edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Fundacji Perspektywy (rok 2024) uwzględniającym uzyskane w roku szkolnym 2022/2023 ww. osiągnięcia GDYŃSKA TRÓJKA okazała się po raz dwudziesty szósty NAJLEPSZYM LICEUM w WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM, a także znalazła się w PIERWSZEJ PIĄTCE NAJLEPSZYCH LICEÓW w POLSCE. W rankingu biorącym pod uwagę tylko osiągnięcia w olimpiadach III LO w Gdyni znalazło się na IV m-cu w Polsce.

Pełne wyniki rankingu (ranking maturalny, ranking olimpijski, rankingi wojewódzkie liceów oraz techników) zostały opublikowane na stronie internetowej http://www.perspektywy.pl/, a także na łamach miesięcznika edukacyjnego Perspektywy wydanego w tym samym dniu.

Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2024

NAJLEPSZE LICEA W POLSCE

W rankingu nie są uwzględniane wyniki uzyskiwane przez absolwentów (obecnie już w ponad 50. polskich szkołach) przystępujących do matury międzynarodowej, w ramach której przedmioty zdawane są zgodnie z programami IBO-International Baccalaureate Organization. W przypadku III LO w Gdyni dotyczy to każdego roku od 25% do ponad 30% wszystkich absolwentów, którzy od zawsze uzyskują znakomite wyniki na maturze międzynarodowej. Jeżeli wyniki z tej matury byłyby brane pod uwagę w różnego rodzaju rankingach i zestawieniach, to z pewnością miejsce zajmowane w nich przez gdyńską Trójkę byłoby jeszcze wyższe.

Podczas uroczystej Gali Rankingu w Warszawie, z udziałem m.in. Pani dr Barbary Nowackiej – szefowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, III LO w Gdyni było reprezentowane przez delegację, w składzie:

Wiesław Kosakowski – dyrektor i nauczyciel geografii,

Małgorzata Szymańska-Pancewicz – wicedyrektorka i nauczycielka wych.fiz.,

Ryszard Szubartowski – nauczyciel informatyki,

Alicja Krzemieniewska – pedagożka,

Grzegorz Urgacz – nauczyciel wych. fiz.,

Alicja Buzała – uczennica z klasy IV matury międzynarodowej i laureatka Olimpiady Filozoficznej oraz międzynarodowych konkursów filozoficznych,

Olaf Targowski – uczeń z klasy IV matematyczno-informatycznej i laureat Olimpiady Informatycznej oraz multimedalista międzynarodowych olimpiad informatycznych,

Waldemar Lamandini – uczeń z klasy IV matematyczno-informatycznej i laureat Olimpiady Informatycznej oraz medalista międzynarodowych olimp. informatycznych.

Wiesław Kosakowski – dyrektor III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni (rok zał. 1950)

oraz Gdyńskiego Liceum Matury Międzynarodowej nr 0704-Gdynia

IBO World School 0704 (rok zał. 1993)

źródło fotografii: https://perspektywy.pl/portal/  

autorka: Anita Kot

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content