Ładowanie

XX Światowy Festiwal Teatrów Dziecięcych „Junior Theater Festival”

Sukces uczennicy III LO w Gdyni z klasy II H- Laury Kościk- Hajrić

Polska reprezentacja dzieci w USA wygrywa światowy festiwal teatrów dziecięcych JTF

Dzień dobry,

z ogromną radością pragnę podzielić się niezwykłym sukcesem polskiego teatru dziecięcego na międzynarodowej scenie. W dniu 11.02.2024 roku, w Sacramento, w stanie Kalifornia, Polska reprezentacja dzieci, składająca się z utalentowanych młodych aktorów z Sopockiego Teatru Muzycznego BAABUS MUSICALIS, stanęła do rywalizacji z 43 zespołami z USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii oraz Korei na XX Światowym Festiwalu Teatrów Dziecięcych „Junior Theater Festival”.

Z przyjemnością informuję, że nasz zespół nie tylko wziął udział w tym prestiżowym wydarzeniu, ale również zdobył zwycięstwo w dwóch kluczowych kategoriach: Najlepszy Teatr Muzyczny oraz Najlepsze Techniki Teatralne. To niezwykłe osiągnięcie po raz pierwszy w historii festiwalu od 30 lat świadczy o wyjątkowym talencie naszych młodych aktorów oraz o wzrastającym znaczeniu polskiego teatru na arenie międzynarodowej.

Jestem przekonana, że nasze sukcesy otwierają nowe możliwości promocji kultury polskiej w Stanach Zjednoczonych oraz umacniają naszą pozycję na światowej scenie teatralnej. Dodatkowo, nasze osiągnięcie zyskało uznanie poza sferą festiwalową, co zaowocowało propozycją współpracy w organizacji podobnych wydarzeń teatralnych w Polsce.

Cieszy mnie także fakt uzyskania zgody od autorki Musicali Broadwayowskich, Ziny Goldrich, na wystawienie jednego z jej dzieł w polskiej wersji językowej w naszym kraju. Ta współpraca nie tylko zwiększa dostępność tego typu produkcji w Polsce, ale także umacnia naszą pozycję na mapie światowego teatru.

Nasz projekt nie tylko promuje sztukę teatralną i muzyczną wśród dzieci i młodzieży, ale także stawia na budowanie relacji międzykulturowych oraz integrację społeczną.

W załączniku przesyłam zdjęcia z gali rozdania nagród, a także pełne informacje dotyczące festiwalu JUNIOR THEATER FESTIWAL:

https://juniortheaterfestival.com/what-we-do/

Z wyrazami szacunku,

Jadwiga Kościk Dyrektor Sopockiego Teatru Muzycznego BAABUS MUSICALIS

Przygotowanie zespołu: absolwentka III LO w Gdyni – Jadwiga Kościk

Przygotowanie w języku angielskim: absolwentka III LO w Gdyni – Monika Jurkiewicz

zdjęcie logo festiwalu ze strony https://juniortheaterfestival.com/what-we-do/

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content