Finaliści POLSKIEJ EDYCJI EUCYS 2024

Aż trzy prace badawcze z III LO w Gdyni zostały zakwalifikowane do FINAŁU KONKURSU ODKRYCIA – POLSKIEJ EDYCJI EUCYS 2024 (Międzynarodowego Konkursu Prac Badawczych Młodych Naukowców z Unii Europejskiej). Uczniowie naszej szkoły zaprezentują się 5-6 kwietnia 2024 w finale konkursu, który odbędzie się 5-6 kwietnia w Centrum Nowych Technologii UW w Warszawie. Finalistami okazali się:

• Jan MikołajczykRobert Miśkiewicz i Paweł Skrzypkowski – uczniowie i absolwent III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, projekt Singo: Dron do pomiaru wysokości śniegu w regionach polarnych (inżynieria)
  • Jakub Pawlak – absolwent III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni, projekt Globalna metoda Eulera przybliżania rozwiązań autonomicznych równań różniczkowych pierwszego rzędu i jej analog w przestrzeniach liniowych (matematyka)
  • Diana Serjant i Kornelia Wieczorek – uczennice III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, projekt Rhziobiotic – innowacyjny nawóz niepowodujący eutrofizacji wód i umożliwiający kontrolę etylenu u roślin (środowisko).

Więcej o konkursie i finalistach na Finaliści konkursu Odkrycia – Polska Edycja EUCYS 2024 – Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci