Zwycięzcy Konkursu Junior Biznes

11 marca w Gdyńskim Centrum Filmowym w Sali Warszawskiej odbyła się Gala 7. edycji Konkursu Junior Biznes dla uczniów gdyńskich szkół.  Z radością informujemy, że w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych, drużyny z naszej szkoły zajęły I i II miejsce, a grupa trzecia otrzymała tytuł finalisty. Opiekunem naukowym wszystkich projektów była Pani Maria Małkowska.

Zwycięzcy I miejsca – uczniowie kl. 1B: Helena Dalach, Konstanty Konopka, Weronika Orlik, Zuzanna Sokołowska, Natalia Wojniusz, Maja Tomala i Gabriela Żuprańska wykonali projekt „Papierniki – ekolegowiska dla schronisk”.

II miejsce zajął projekt pt. „Drugie życie włosów – naturalny nawóz dla roślin doniczkowych” autorstwa uczniów kl. III B: Pawła Grota, Magdaleny Kawulak, Marii Lasockiej, Mileny Katzer oraz Agnieszki Sąsiadek.

Natomiast finalistami konkursu została grupa z klasy 1B: Oskar Kotela, Malwina Kutysz, Ignacy Salitra, Sara Sowińska i Mikołaj Stachowiak z projektem „Mądrze wykorzystajmy odpady”.

Podczas gali zwycięskie drużyny zostały uhonorowani dyplomami oraz nagrodami pieniężnymi – laureaci otrzymali bony na 1000 zł. Nagrody wręczyły; wiceprezydentka Gdyni Pani Katarzyna Gruszecka-Spychała  oraz Pani Monika Kucharczyk dyrektorka gdyńskiej filii Uniwersytetu WSB Merito. Podczas Gali uczniowie mieli także okazję wysłuchać prezentacji Pani Agaty Lewandowskiej kierowniczki Referatu Adaptacji do Zmian Klimatu Urzędu Miasta Gdynia, pt. „Gdynia w Klimacie. Klimat w Gdyni – zapraszamy na pokład”.

Celem konkursu było kształtowanie postawy przedsiębiorczej i proekologicznej wśród młodzieży szkolnej (w tym roku z akcentem na klimat), a także wspieranie zaangażowania w działania na rzecz społeczności lokalnej. Gratulujemy sukcesu wszystkim naszym drużynom i życzymy powodzenia we wdrażaniu ciekawych projektów!

więcej informacji i film z gali na: https://www.gdynia.pl/mieszkaniec/numer-biezacy,8066/final-7-edycji-konkursu-junior-biznes-580421,580421

zdjęcia: gdynia.pl i materiały własne III LO