Projekt „Pamięć” – spotkanie z autorami najnowszej publikacji naukowej

Podsumowanie szkolnego projektu naukowego odbędzie się w najbliższą środę – 20 marca 2024 r. w auli szkolnej.

Mamy „mały wkład” w powstanie tej książki. Grupa ponad 20. uczniów przepisywała relacje więźniów i okolicznej ludności. Są to uczniowie obecnej 4h i tegoroczni drugoklasiści: Nikodem Kaczmarek 2b i Mateusz Jetke 2p. Koordynatorkami projektu są polonistki: Marzena Dworak i Anita Rzeszowska.

Książka jest nowym, znacznie rozszerzonym i uzupełnionym o najnowsze wyniki badań wydaniem klasycznej pracy Janiny Grabowskiej z 1992 roku na temat ewakuacji pieszej więźniów KL Stutthof w zimie 1945 roku, która do historii przeszła jako Marsz Śmierci. Czytaj dalej