Ładowanie

Zwycięzcy Konkursu Wiedzy o Gdyni

W ustnym finale Konkursu Wiedzy o Gdyni, organizowanym przez Radę Miasta Gdyni świetnie reprezentowali naszą szkołę Wojciech Przybyłowski i Roch Sobczyński. Po dwuetapowych eliminacjach zostali zakwalifikowani do „Dziesiątki Najlepszych Znawców Gdyni”, pośród których 22 marca w sali konferencyjnej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznym wyłoniono zwycięzców.

Największym znawcą Gdyni okazał się Wojciech Przybyłowski z III LO w Gdyni z klasy III M.

Świetnie zaprezentował się także Roch Sobczyński z klasy II E, który zajął II miejsce.

Oprócz I miejsca za swoją wiedzę architektoniczną Wojtek Przybyłowski został wyróżniony specjalną nagrodą przyznaną przez znanego urbanistę pana Marka Stępę – byłego wiceprezydenta i naczelnika Wydziału Ochrony Dziedzictwa Miasta Gdyni.

Reprezentantów naszej szkoły wspierała grupa kibiców

Dziesięciu najlepszych znawców Gdyni wyłonionych z półfinału przywitała Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni – Pani Joanna Zielińska. Konkurs prowadziła Wiceprzewodnicząca – Pani Elżbieta Sierżęga. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi topografii, architektury, zagadnień historycznych i przyrodniczych Gdyni. Musieli wykazać się także rozpoznawaniem znanych postaci, obiektów i zabytków w naszym mieście.

Za poprawność merytoryczną i prawidłowość rozstrzygnięć odpowiadało znakomite grono jurorów w składzie: przewodnicząca Małgorzata Sokołowska – dziennikarka, publicystka, autorka szeregu publikacji o Gdyni, prof dr hab Tadeusz Palmowski – wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego, profesor zwyczajny, dyrektor Instytutu Geografii UG i Andrzej Busler – Prezes Kaszubskiego Forum Kultury w Gdyni.

Zapraszamy do obejrzenia
fotorelacji https://www.gdynia.pl/o-gdyni/konkurs-wiedzy-o-gdyni,7194/konkurs-wiedzy-o-gdyni-fotorelacja-z-finalu-w-kategorii-szkoly-ponadpodstawowe-2024,580655
fotorelacji na Facebooku
oraz artykułu zamieszczonego na portalu gdyńskim, który wraz z filmem można obejrzeć tutaj
źródło zdjęć: fot. Michał Sałata portal gdynia.pl oraz Uniwersytet WSB Merito Gdynia

 

 

 

 

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content