Projekt Dzisiaj Jutro i Pojutrze

,,Dzisiaj Jutro Pojutrze’’ to innowacyjny projekt realizowany przez uczniów naszej szkoły w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Zuzanna Rudziks, Małgorzata Rutkowska, Zuzanna Jończyk i Hanna Kuźmitowicz przeprowadziły już 9 interaktywnych wykładów o sztucznej inteligencji (AI) dla ponad 320 osób: nauczycieli, dyrektorów i uczniów i włodarzy miast. Młode prelegentki w swojej prezentacji bardzo rzetelnie przybliżyły temat: poziomu, możliwości i zagrożeń jakie niesie za sobą AI.

Swoją wiedzę ekspercką z zakresu AI dedykowaną dyrektorom i nauczycielom słupskich jednostek oświatowych uczennice zaprezentowały:

w Słupskim Ratuszu

oraz dla kolegium prezydenckiego w Gdyni.

Profesjonalizm uczennic został zauważony w lokalnych mediach Gdyni.
Szczegóły prezentacji w Słupsku znajdują się tutaj

Projekt „Dzisiaj Jutro Pojutrze” wygrał ostatnio XIV edycję konkursu wydawnictwa „Nowa Era” – „Projektanci edukacji” i otrzymał grant, dzięki któremu młode ekspertki od sztucznej inteligencji, mogą przeszkolić jak największą liczbę osób dorosłych. Opiekunem  projektu są Panie: Anna Rzepa – koordynatorka Pracowni Innowacji 3LAB w III LO w Gdyni i Anna Czernihowska-Tymoszyk

zdjęcia: fot. Katarzyna Balcerzak/www.gdynia.pl