Znakomite wyniki młodych informatyków z „Gdyńskiej Trójki”

19 marca 2024 zakończyły się ogólnopolskie zawody kwalifikacyjne niezwykle prestiżowego ogólnopolskiego konkursu informatycznego „Potyczki Algorytmiczne” dla studentów informatyki oraz matematyki uczelni akademickich. Na podstawie wyników tych zawodów do ścisłego finału „Potyczek Algorytmicznych’2024” zostało zakwalifikowanych 20 osób – 18 studentów najlepszych uczelni w Polsce oraz 2 uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni: Waldemar Lamandini oraz Olaf Targowski (obaj z klas matematyczno-informatycznych prowadzonych w gdyńskiej Trójce już od 1992 roku). Nauczycielem Olafa i Waldemar w III LO w Gdyni jest Pan Ryszard Szubartowski – profesor oświaty, najlepszy nauczyciel informatyki w Polsce (tytuł Informatycznego Superbelfra Roku 2023).

Swój informatyczny talent pod okiem Pana profesora Ryszarda Szubartowskiego rozwijali w gdyńskiej Trójce kolejni finaliści tegorocznej edycji „Potyczek Algorytmicznych”, a obecnie studenci Uniwersytetu Warszawskiego: Bartłomiej Czarkowski i Arkadiusz Czarkowski (niedawni uczniowie klas matematyczno-informatycznych w III LO w Gdyni).

Lista finalistów Potyczek Algorytmicznych 2024:

1. Kacper Topolski
  2. Yahor Dubovik
  3. Wojtek Nadara
  4. Krzysztof Potępa
  5. Tomek Czajka
  6. Bartłomiej Czarkowski
  7. Marek Sommer
  8. Adam Gąsienica-Samek
  9. Antoni Długosz
  10. Antoni Buraczewski
  11. Oskar Fiuk
  12. Rafał Mańczyk
  13. Łukasz Pluta
  14. Waldemar Lamandini
  15. Jan Klimczak
  16. Stanisław Karpiejczyk
  17. Olaf Targowski
  18. Jan Kwiatkowski
  19. Arkadiusz Czarkowski
  20. Krzysztof Olejnik

Finał PA odbędzie się pod koniec maja w Zielonej Górze.

źródło: https://potyczki.mimuw.edu.pl/   oraz

Wiesław Kosakowski – dyrektor III LO w Gdyni