Ogromny sukces matematyków z III LO

W miejscowości Końskie zakończyły się w ubiegłą sobotę, 6 kwietnia br., kilkudniowe zawody finałowe LXXV Olimpiady Matematycznej, w której Gdynię reprezentowało 9 uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP z akademickich klas matematyczno-fizycznych oraz matematyczno-informatycznych.

Niezwykle uzdolnieni matematycznie uczniowie z gdyńskiej Trójki odnieśli ogromny olimpijski sukces naukowy!

I tak laureatem Olimpiady został Krzysztof Karwik – nagroda III stopnia (klasa III). Laureatami zostali także: Antoni Nowosielski (klasa II) oraz Jakub Pieczonka (klasa III) – uzyskali nagrody IV stopnia, a tytuły finalistów Olimpiady zdobyli: Jan Ząbkiewicz (II), Mateusz Byzdra (III), Igor Grono (III), Jeremi Baszun (IV), Waldemar Lamandini (IV), Olaf Targowski (IV).

Opiekunem naukowym całej dziewiątki jest Pan Wojciech Tomalczyk (III LO Gdynia) – profesor oświaty, jeden z najlepszych nauczycieli matematyki w Polsce.

Krzysztof Karwik i Jakub Pieczonka zostali powołani do reprezentacji Polski na XXXV Zawody Matematyczne Państw Bałtyckich, które odbędą się w Tartu (Estonia) od 14 do 18 listopada 2024 roku.

źródło fot.: https://www.facebook.com/photo?fbid=926647089155848&set=pcb.926647182489172&locale=pl_PL