Ładowanie

Warsztaty psychologiczne „Pomagając innym – pomagasz sobie”

Uczennice z klasy 2H Wiktoria BorekHanna JanasiewiczJulia KobylskaHelena Mierzejewska realizujące projekt „Volumeteer” zaprosiły do współpracy panią Joannę Folejewską – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Gdyni.

15 kwietnia pani psycholog przeprowadziła dla uczniów naszej szkoły warsztaty rozwijające tematykę projektu uczennic, zatytułowane „Pomagając innym – pomagasz sobie”. 

Zgromadzona młodzież z klasy 1M, podzielona na małe grupy próbowała m.in. wczuć się w role osoby wymagającej i proszącej o pomoc oraz osoby jej pomagającej. Uczniowie poznali także obopólne korzyści, jak i trudności wynikające z postaw pomagania oraz włączania się w działania wolontariackie. Mieli  również okazję poznania różnych ścieżek i form wspierania innych osób oraz pobliskich placówek, które poszukują wolontariuszy.

W czasach szerzącego się egoizmu oraz indywidualizmu spotkanie z panią psycholog Jolantą Folejewską było cenną lekcją motywującą do działania na rzecz innych oraz praktyczną wskazówką do znalezienia miejsc, w których zaangażowanie wolontariuszy jest bardzo pomocne.

 

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content