Uroczyste obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W dniu 13 kwietnia 2024r. zgodnie z patriotycznymi tradycjami III LO w Gdyni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rocznicowych obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uroczystości odbyły się przy tablicy pamiątkowej Marynarzy Polskich zamordowanych na Wschodzie.
Szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Emilia Tuszyńska  (kl II B), Daria Geleta (klasa III IB), Bartosz Góralski (klasa III B).

Udział w uroczystościach był wyrazem hołdu jaki pragnęliśmy złożyć wszystkim ofiarom tragicznej zbrodni, która miała miejsce wiosną 1940 roku.
Pamiętajmy o rzeszach naszych rodaków, którzy zostali rozstrzelani przez radziecką policję polityczną NKWD i pogrzebani w masowych grobach koło Kijowa w Katyniu, pod Smoleńskiem, Miednoje koło Twenu, Platichatkowach, Charkowie, koło Kijowa na przedmieściu oraz wielu innych miejscach.

Przedsięwzięcie koordynował pedagog P. J. Jankowska