Ładowanie

W III LO w Gdyni uczą się wybitne pomorskie znawczynie finansów i przedsiębiorczości oraz świetni geografowie i ekonomiści

Ostatnio, wybitnymi osiągnięciami olimpijskimi mogą poszczycić się klasy matematyczno-geograficzne z „Gdyńskiej Trójki”.

W zakończonych na początku kwietnia 2024 finałach XIX Olimpiady Przedsiębiorczości przeprowadzonych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie tytuły laureatek zdobyły: Olga Kowalczyk i Maja Kozłowska (obie z klasy III matematyczno-geograficznej dwujęzycznej z językiem angielskim).

Te znakomite znawczynie przedsiębiorczości 18 kwietnia br. w kolejnej olimpiadzie – II Olimpiadzie Wiedzy o Finansach, której finały zostały rozegrane w Poznaniu (Uniw. im.Adama Mickiewicza) zdobyły kolejne dwa tytuły laureatek.

DYPLOM

Opiekę merytoryczną nad uczennicami sprawowała Pani Maria Małkowska – świetna nauczycielka podstaw przedsiębiorczości, biznesu i zarządzania w gdyńskim 3 LO.

Z kolei w zawodach finałowych XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej (Warszawa, 12 IV 2024) tytuł finalisty uzyskał Jakub Kałduński z klasy IV matematyczno-geograficznej.

W zakończonych w niedzielę 21 kwietnia 2024 r. w I LO w Łodzi kilkudniowych zawodach finałowych Jubileuszowej 50. Olimpiady Geograficznej znakomicie zaprezentowało się aż 6 reprezentantów z III LO w Gdyni.

Tytuł laureata zdobył Roch Sobczyński z klasy drugiej matematyczno-geograficznej, a tytuły finalistów uzyskali: Jan Formela i Bartosz Turski (obaj z klasy trzeciej matematyczno-geograficznej), Nikodem Socha z klasy drugiej humanistycznej, Bogusz Pańczak z klasy pierwszej matematyczno-geograficznej dwujęzycznej z językiem angielskim oraz Mikołaj Stachowiak z klasy pierwszej biologiczno-chemicznej. Do olimpiady w/w uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem wybitnych nauczycielek: Pani Iwony Kotowskiej (Roch, Nikodem i Mikołaj) i Pani Małgorzaty Kubik (Bogusz). Janka i Bartka do olimpiady przygotowywał Pan Wiesław Kosakowski. Wszyscy w/w uczniowie dzięki zdobytym tytułom laureata/finalisty już mają zapewnione 100% pkt. na maturze z geografii (poziom rozszerzony).

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content