Ładowanie

Wielki Maraton Czytelniczy

Nasi uczniowie wzięli jak co roku udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym – edycji dla szkół ponadpodstawowych “Na literackim szlaku”.

Już po raz drugi finalistką konkursu została Maria Witkowska z kl IV H (tegoroczna maturzystka). Niedaleko od podium znalazły się także: Jagna Błaż z kl. 2EH oraz Aleksandra Krampa – kl. 2B Gratulujemy! Gala finałowa odbyła się 18 czerwca, tradycyjnie w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku..

Dziękujemy również wszystkim pozostałym uczestnikom za wytrwałość w czytaniu oraz pisaniu niełatwych testów z lektur, a byli nimi: Kacper Drabek – 2 MP, Jan Fryca – 2 MP, Iga Biedroń – 2MP oraz Julia Sikora – 2B.

A oto tytuły lektur, z którymi mierzyli się nasi maratończycy:

1. Fitzgerald Francis Scott, Ciekawy przypadek Benjamina Button

2. Gortych Sławek, Schronisko, które przestało istnieć

3. Stevenson Robert Louis, Doktor Jekyll i pan Hyde  

4. Tolkien John Ronald Reuel, Pan Gawen i zielony rycerz

5. Witkiewicz Magdalena, Wiatr od morza. Sztorm

Szkolną koordynatorką konkursu jest pani Justyna Horodecka – Nowicka. Biblioteka zaprasza już teraz do udziału w kolejnej edycji konkursu – zapisy od września 2026!

Zdjęcia pochodzą z poprzedniej edycji.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content