Nasi uczniowie wzięli jak co roku udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym – edycji dla szkół ponadpodstawowych “Na literackim szlaku”.
Już po raz drugi finalistką konkursu została Maria Witkowska z kl IV H (tegoroczna maturzystka). Niedaleko od podium znalazły się także: Jagna Błaż z kl. 2EH oraz Aleksandra Krampa – kl. 2B Gratulujemy! Gala finałowa odbyła się 18 czerwca, tradycyjnie w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku..
Dziękujemy również wszystkim pozostałym uczestnikom za wytrwałość w czytaniu oraz pisaniu niełatwych testów z lektur, a byli nimi: Kacper Drabek – 2 MP, Jan Fryca – 2 MP, Iga Biedroń – 2MP oraz Julia Sikora – 2B.
A oto tytuły lektur, z którymi mierzyli się nasi maratończycy:
1. Fitzgerald Francis Scott, Ciekawy przypadek Benjamina Button
2. Gortych Sławek, Schronisko, które przestało istnieć
3. Stevenson Robert Louis, Doktor Jekyll i pan Hyde
4. Tolkien John Ronald Reuel, Pan Gawen i zielony rycerz
5. Witkiewicz Magdalena, Wiatr od morza. Sztorm
Szkolną koordynatorką konkursu jest pani Justyna Horodecka – Nowicka. Biblioteka zaprasza już teraz do udziału w kolejnej edycji konkursu – zapisy od września 2026!
Zdjęcia pochodzą z poprzedniej edycji.







