Pedagodzy i psycholodzy szkolni

Misją pracy pedagogicznej w Naszej szkole jest stworzenie rzeczywistych warunków do rozwoju wszystkich sfer osobowości ucznia: poznawczej, emocjonalnej i społecznej.

Dbamy o to, żeby każdy uczeń, jako członek zespołu klasowego uczył się zasad skutecznej komunikacji i współpracy oraz rozwiązywania sytuacji trudnych. Rozwój tych ważnych kompetencji traktujemy jako integralną część uczenia się i przygotowania do samodzielnego życia.

Udzielamy wszechstronnej pomocy uczniom:

w trudnej sytuacji życiowej
z zaburzeniami emocjonalnymi
z depresją
z zaburzeniami żywienia
z trudnościami adaptacyjnymi
zmagającym się z przemęczeniem i brakiem wiary w siebie
z zespołem Aspergera

Przygotowujemy niezbędną dokumentację do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej:

dysleksja
zindywidualizowana ścieżka kształcenia
Indywidualny Tok Nauczania (ITN)

Organizujemy i koordynujemy pracę zespołów przygotowujących Indywidualne Programy Edukacyjno-Terapeutyczne, dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Organizujemy w klasach zajęcia warsztatowe:

profilaktyka uzależnień
cyberprzemoc
adaptacja i integracja
sposoby radzenia sobie ze stresem
sposoby relaksacji
zarządzanie sobą w czasie
autoprezentacja
metody uczenia się
inne - zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez uczniów i wychowawców poszczególnych klas

Prowadzimy zajęcia indywidualne i grupowe:

1. Doradztwo zawodowe:
    Co dalej po szkole? Jaki wybrać typ dalszej edukacji? Studia wyższe w Polsce czy za granicą? Do jakiego zawodu mam predyspozycje? Które branże są najbardziej perspektywiczne?
  1. Testy kompetencji
  2. Predyspozycji zawodowych

Współpracujemy z różnymi instytucjami, m.in. z PPP, z Centrum Kryzysowym, policją, Poradnią Zdrowia Psychicznego.

Przygotowujemy wnioski do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, określające dostosowanie form i warunków przeprowadzenia egzaminów maturalnych.

Prowadzimy Koło Wolontariatu – współpracujemy m.in. z Hospicjum św. Wawrzyńca i Bursztynowa Przystań w Gdyni.

Organizujemy pomoc stypendialną dla naszych uczniów.

Udzielamy wsparcia nauczycielom i rodzicom w trudnych sytuacjach wychowawczych.

Na bieżąco współdziałamy ze sobą, w gronie nauczycielskim i z rodzicami – wszystko po to, by ułatwić uczniom rozwój w kierunku odpowiedzialności.

Ważnym celem wychowawczym na co dzień jest wspieranie ucznia nie tylko w sytuacji kryzysu, ale przede wszystkim w poszukiwaniu optymalnych dróg osobistych, edukacyjnych i zawodowych.

Wspólnie z wychowawcami prowadzimy zajęcia psychoedukacyjne, rozwijające cenne umiejętności interpersonalne.

Rozmawiamy o tym, co dla danego ucznia ważne i potrzebne, by mógł rozwinąć skrzydła w bezpiecznym dla niego miejscu.

Pedagog w naszej szkole jest przyjacielem ucznia i rodzica, pomostem łączącym wszystkie nasze cele i działania.

• tel. (58) 622-18-33 wew. 67

Alicja Krzemieniewska pedagog

Poniedziałek08:00-12:00
Wtorek12:00-17:00
Środa08:00-13:00
Czwartek09:00-13:00
Piątek08:00-12:00

Dorota Stepaniuk pedagog

Poniedziałek09:00-13-00
Wtorek08:00-13:00
Środa12:00-17:00
Czwartek08:00-12:00
Piątek11:15:00

Magdalena Kielbratowska psycholog

Dorota Stasik psycholog

Wtorek                          12:00-16:00

Drodzy Rodzice,

Zapraszamy na indywidualne konsultacje dotyczące Państwa dziecka. Możemy wspólnie zastanowić się nad ważnymi sprawami, takimi jak: nauka, problemy wychowawcze, relacje rodzic-dziecko… Okres dorastania jest czasem trudnym, który w wielu przypadkach wymaga dodatkowego wsparcia.

Postaramy się pomóc w poszukiwaniu możliwych dróg i rozwiązywaniu sytuacji w sposób najbardziej rozwojowy.

Drodzy Uczniowie,

Zapraszamy do rozmowy w różnych sytuacjach, gdy czujesz, że „coś Cię przerasta”, masz problemy w szkole lub w domu, a może masz ciekawe pomysły i nie wiesz, jak je zrealizować? Może chcesz pomóc komuś i nie wiesz jak? A może po prostu „coś Ci się udało” i chcesz podzielić się tym sukcesem z nami…

Zapraszamy Cię z każdą sprawą, która jest dla Ciebie ważna.

Poniedziałek 11:00-17:00
Środa 08:30-13:30