Wspaniałe osiągnięcia znawczyń i znawców ekonomii z Gdyńskiej Trójki

NAJLEPSI EKONOMIŚCI NA POMORZU UCZĄ SIĘ W III LO W GDYNI

W niedzielę 23 maja 2021 o godz. 14.00 zostały ogłoszone wyniki zawodów finałowych tegorocznej XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej-OWE. Hasło przewodnie organizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne XXXIV OWE było następujące: „Ekonomia wobec kryzysów. Gospodarcze i społeczne skutki pandemii”. W wyniku eliminacji szkolnych , a następnie okręgowych do ogólnopolskiego finału OWE zakwalifikowano 100 uczennic oraz uczniów z kilkudziesięciu szkół maturalnych z całej Polski. Z województwa pomorskiego do finału awansowała trójka uczniów-znakomitych znawców ekonomii z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. Jedyni reprezentanci woj. pomorskiego w trzydniowych zawodach finału OWE zaprezentowali się znakomicie i wszyscy awansowali na podstawie wyników części pisemnej (test, zadanie analityczne, zadanie opisowe) do rozegranej w niedzielę części ustnej (ogółem awans uzyskało 49 osób).

Ogromny sukces w XXXIV Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej odniósł OLIWER WIRKUS z klasy drugiej matematyczno-geograficzno-ekonomicznej, który zdobył TYTUŁ LAUREATA V MIEJSCA i wraz pozostałą czwórką laureatów najwyższych miejsc będzie reprezentować Polskę na IV Międzynarodowej Olimpiadzie Ekonomicznej – 4th International Economics Olympiad (https://ecolymp.org/), która odbędzie się na Łotwie od 26 lipca do 1 sierpnia br.

Kolejny uczeń z Gdyńskiej Trójki – OSKAR WACHEK z klasy drugiej matematyczno-fizycznej także zdobył TYTUŁ LAUREATA, a trzeci z grona wyśmienitych ekonomistów z III LO w Gdyni – JĘDRZEJ JELIŃSKI (klasa druga matematyczno-geograficzno-ekonomiczna) zdobył TYTUŁ FINALISTY, który w zakończonym 24 marca 2021 finale IX Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach zdobył tytuł laureata V miejsca (organizatorem Konkursu jest Krajowa Izba Doradców Podatkowych – Oddział Pomorski z siedzibą w Gdańsku). Ww trójka uczniów razem ze swoimi szkolnymi koleżankami: NATALIĄ DULLEK oraz KATARZYNĄ KUCHARSKĄ (obie z klasy drugiej matury międzynarodowej) tworzą DRUŻYNĘ, która okazała się najlepsza w woj. pomorskim w IV Ogólnopolskim Turnieju Ekonomicznym (turniej wiedzy o finansach i ekonomii ; https://sukcesnabank.pl/) i wraz z pozostałymi 15 najlepszymi w poszczególnych województwach drużynami wystąpi 29-30 maja br. w finale Turnieju.

Dzień później w finale XVI Olimpiady Przedsiębiorczości wystąpi koleżanka ww WERONIKA LAZORYK z klasy drugiej matury międzynarodowej. Opiekunem merytorycznym ww uczennic i uczniów jest Pani prof. Anita Fabrycka – znakomita nauczycielka podstaw przedsiębiorczości w III LO w Gdyni.

Serdecznie gratulujemy.
Wiesław Kosakowski – dyrektor III LO w Gdyni