Ładowanie

Podczas tego szczytu przemawiał tylko jeden Polak – były uczeń Gdyńskiej Trójki

7 maja br., dzień przed szczytem Rady Europy, miał miejsce w Porto wyjątkowy Szczyt Społeczny, o organizację którego zabiegała portugalska prezydencja Rady UE. Główny temat: „Europa społeczna”, która nabiera coraz większego znaczenia w coraz bardziej zaszczepionej Unii Europejskiej.
W spotkaniu wzięła udział polska delegacja z Mateuszem Morawieckim na czele, ale to inny Polak okazał się gwiazdą: Piotr Sadowski, przewodniczący Platformy Społecznej. Wymiar społeczny integracji europejskiej od jej początków miał charakter poboczny. Historia integracji to przede wszystkim rozwój wolnego rynku, regulacje dotyczące obecności na tym rynku oraz mechanizmy korygujące jak polityka spójności. – Dziś Europa społeczna to powinien być mechanizm, gdzie podejmując każdą decyzję, myślimy o człowieku, który jest przedmiotem polityki – mówi Piotr Sadowski.
Piotr Sadowski został prezydentem Platformy Społecznej dwa lata temu. Jego wystąpienie w Porto odbiło się szerokim echem w świecie europejskich organizacji pozarządowych. Słuchali go m.in. prezydent Francji Emmanuel Macron, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, gospodarz i premier Portugalii Antonio Costa i wielu innych liderów europejskich.

źródło: https://wiadomosci.onet.pl/swiat/podczas-tego-szczytu-przemawial-tylko-jeden-polak/1hgvey2

W 1996 roku jako uczeń drugiej klasy z wykładowym językiem angielskim ówczesnego czteroletniego III LO w Gdyni wziął udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez United World Colleges, w którym dotarł do finału. Został laureatem tego konkursu i otrzymał stypendium w postaci dwuletniej bezpłatnej nauki w klasie matury międzynarodowej w Atlantic United World College w Wielkiej Brytanii. Był uczestnikiem i trenerem drużyn uczestniczących w Międzynarodowym Konkursie ODYSEJA UMYSŁU.

na zdjęciu Piotr Sadowski z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem

Foto: Twitter.com/GenPiotr

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content