Ładowanie

Miejsce na Projekt – warsztaty z elementami gry miejskiej

“Stylowo o architekturze” to tytuł warsztatów z elementami gry miejskiej poprowadzonych 30 maja 2021 r. przez edukatorki Muzeum Miasta Gdyni – Panie Patrycję Wójcik i Olgę Lewandowską. To także pierwsze spotkanie, kiedy mogliśmy działać i zobaczyć się poza platformą  wirtualną w ramach wspólnej inicjatywy III LO i gdyńskiej placówki muzealnej, noszącej nazwę Miejsce na Projekt.

Wstępem do gry miejskiej było teoretyczne wprowadzenie uczniów przez koordynatorkę Muzeum Miasta Gdyni – panią Patrycję Wójcik w zagadnienia poszczególnych okresów i detali w architekturze polskiej.

Punktami trwającej około 1,5 godz. gry miejskiej były: Bazylika kolegiacka NMP Królowej Polski w Gdyni, Kamienica Józefa Skwiercza, Dom  Jana  Radtkego z trudną do policzenia liczbą okien  oraz Kamienica Władysława Budyna i Kamienica przy ul. Starowiejskiej 3, w której obecnie mieści się Hotel La Guitarra. Podczas spaceru z elementami gry miejskiej uczniowie mieli okazję zapoznać się z innymi, mniej znanymi  stylami w architekturze, niż dominujący w naszym mieście modernizm.

zdjęcia: Radosław Majer

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content