Ładowanie

Wycieczka po Gdyni

21 października odbyła się wycieczka po Gdyni dla osób zaciekawionych jej pięknem i pragnących znaleźć odpowiedzi na parę pytań dotyczących historii regionu. Marysia Kuberska tak opisuje wycieczkę. „O godzinie 16.05 wyruszyliśmy spod Internatu, a przez drogę do orłowskiego, drewnianego molo (które było przez pewien czas najdłuższym molo w Polsce!) towarzyszył nam głos Pana Arkadiusza Brzęczka, znamienitej osoby posiadającej wielką wiedzę na temat naszego miasta. Poprowadzeni przez przewodnika trafiliśmy do bunkrów, zgłębiając ich tajemnice. Jednak miejscem budzącym najwięcej emocji była „klatka z duszą” w przedwojennym „ Bankowcu”. Chodząc po schodach wyobrażaliśmy sobie Krystynę Skarbek, która uznawana jest za jedną z najbardziej wyjątkowych agentek wywiadu.

Uzbrojeni w nowe fakty, nowo poznane słowa oraz wyjątkowe widoki będziemy już zawsze patrzeć na Gdynię inaczej niż wcześniej.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content