Ładowanie

Solidarnościowe spotkanie uczniów i nauczycieli z 6 krajów w gdyńskiej Trójce w ramach programu edukacyjnego Unii Europejskiej „Erasmus”

W dn. 12-18 XII 2021 w III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, w ramach programu edukacyjnego „Erasmus”, gościło kilkudziesięciu uczniów i nauczycieli z Bułgarii, Francji, Hiszpanii, Włoch oraz Turcji. Gdyńskie spotkanie młodzieży i nauczycieli z 6 krajów było kontynuacją ich wspólnego projektu „GET INVOLVED” polegającego m.in. na realizacji prospołecznych przedsięwzięć przez międzynarodowe zespoły.

Hasłem przewodnim wszelkich aktywności uczestników polskiej, a właściwie gdyńskiej, części projektu była SOLIDARNOŚĆ… Solidarność z naszą planetą Ziemią i wszystkimi, którzy na niej mieszkają obecnie i mieszkać będą w przyszłości.

Podczas niezwykle intensywnego pobytu w Gdyni i Trójmieście goście wspólnie z uczniami z III LO m.in.

  • tworzyli, podczas warsztatów ceramicznych ozdoby świąteczne przeznaczone na sprzedaż, z której dochód przekazany będzie na rzecz jednej z organizacji charytatywnych,
  • szyli poduszki ze starych ubrań dla bezdomnych psów (przedsięwzięcie w porozumieniu z gdyńskim „Ciapkowem” – schroniskiem dla zwierząt),
  • zwiedzili Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku,
  • uczestniczyli w warsztatach wykorzystujących „zaangażowaną dramę” (Theater of the oppressed),
  • wzięli udział w akcji całonocnego (16/17 XII 2021) maratonu pisania listów w obronie ludzi represjonowanych w różnych częściach świata za swoją działalność w obronie wolności, demokracji, równości, w tym praw mniejszości.

Goście mieli także możliwość obejrzeć zorganizowaną na głównym holu liceum wystawę poświęconą tragicznym w skutkach protestom robotniczym w Gdyni w grudniu 1970 roku (Wydarzenia Grudniowe)

 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content