Ładowanie

Nasi wolontariusze WOŚP wspólnie uzbierali ponad 20 tysięcy złotych

Od wielu lat społeczność „Gdyńskiej Trójki” wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy współpracując ze sztabem „Gdynia dla Orkiestry”. Nie inaczej było w czasie Jubileuszowego 30. Finału WOŚP, podczas którego zbierano fundusze pod hasłem „Przejrzyj na oczy” z myślą o wyposażeniu oddziałów okulistycznych. Bieżące wydarzenia sprawiły, że dzisiaj z zebranych funduszy organizowana jest także pomoc medyczna dla szpitali w Ukrainie. 

Wolontariusze przyzwyczaili się, że kwestują w trudnych warunkach i kolejny rok w okresie pandemii. Jednak tegoroczny Finał okazał się wyjątkowo trudny. Oprócz wysokiego stanu zagrożenia epidemicznego wariantem szczególnie zaraźliwego omikronu i „dziesiątkowania” wolontariuszy czasem choroby oraz kwarantanny, dodatkowo na trzy dni przed samym dniem zbiórki WOŚP ogłoszono naukę zdalną. Poskutkowało to wyjazdem do rodzinnych miejscowości naszych uczniów mieszkających w internacie. Jednak to nie wszystko, z czym musieli zmierzyć się tegoroczni wolontariusze WOŚP.

W dniu Finału dużą przeszkodą okazała się ekstremalna pogoda. Sztorm, wichury przewracające drzewa i przystanki autobusowe (co nawet widać na jednym ze zdjęć) oraz ogłaszane alerty RCB z prośbą o pozostawanie w domach sprawiały, że z trudem można było spotkać na ulicach potencjalnych darczyńców. Dlatego, z miłym zaskoczeniem i dumą przyjęliśmy informację, że uczniowie naszej szkoły razem uzbierali aż 20 509,99 złotych, 31,69 EURO (w jednej z puszek znalazła się nawet złota obrączka).

Szczególne podziękowania należą się wolontariuszkom, które mimo wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych zebrały od przechodniów  imponującą kwotę. Były to: Maja Staniewska, w której puszce znalazło się aż 2 tysiące 363 złotych 38 groszy, Zofia Ossowska (1777,84 PLN), Kalina Kacprzak (1756,60 PLN), Kateryna Verboloz (1740,21 PLN), Małgorzata Guściora (1100,80 PLN), i Zuzanna Chwojnicka (1046,25 PLN).

W dniu Finału – 30 stycznia oprócz ww. uczennic na opustoszałych ulicach Trójmiasta kwestowali następujący wolontariusze naszej szkoły (w kolejności alfabetycznej): Andrzejuk Jan, Bojanowska Antonina, Bojanowski Aleksander, Borbely Sylwia, Chmielecka Julia, Derenda Jan, Graban Amelia, Grabowska Zofia, Jagiełło Natalia, Jakubowicz Pola, Jałoszewska  Katarzyna, Kaliszczak Jan, Kamińska Wiktoria, Karbowiak Małgorzata, Kiedrowska Natalia, Kowalczyk Szymon, Kuberka Wojciech, Kuberska Maja, Kuc Kamil, Łojek Szymon, Miąskowska Marta, Mydlarska Maria, Panufnik Prot, Pawlik Maja, Rogacka Oliwia, Roman Kamila, Sawicka Dominika, Socha Maciej, Szymankiewicz Mikołaj, Telszewska Maja, Tokarska Julia, Wojdyga Katarzyna, Ziemba Kaja i Żarnowska Zofia.

Mimo trudności i niesprzyjających okoliczności, wielu z naszych uczniów biorących udział w tegorocznej akcji WOŚP, od razu zapowiedziało, że w następnym roku można także na nich liczyć.

W dzisiejszym kontekście wojny w Ukrainie, warto dodać, że Fundacja WOŚP wspiera pomoc medyczną poprzez zakup sprzętu dla ukraińskich szpitali. To także dzięki Wam – drodzy wolontariusze i darczyńcy 30. Finału WOŚP, ta pomoc może być realizowana.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content