3LAB podczas Tygodnia Nauki Polskiej na EXPO w Dubaju

Członkowie Pracowni Innowacji 3LAB mieli zaszczyt reprezentować Polskę, Gdynię oraz 3 LAB działający przy III LO w Gdyni na EXPO w Dubaju. Przedstawili swoje projekty związane z kosmosem, inżynierią, medycyną, edukacją, sztuką, a także działaniami na rzecz szerszej społeczności.

22. lutego podczas Tygodnia Nauki Polskiej na EXPO w Dubaju w spotkaniu online uczestniczyli: Dyrektor III LO: Pan Wiesław Kosakowski, koordynator – Pani Anna Rzepa, opiekunowie uczniów: Panie Olga Wrońska, Bożena Chmielińska, Teresa Cybulska, Elżbieta Strach oraz Pan Paweł Kudzia. Nad koncepcją prezentacji pracowali: Kinga Kulpa, Julia Jasieńska, Mateusz Pietrzak. W czasie prezentacji inicjatywy zespołu 3 LAB przedstawili: Paula Wołkowska, Wojtek Kuberka, Ula Zaborska, Lena Bryll, Julia Ihm Jasieńska, Kinga Kulpa, Mateusz Pietrzak, Bartek Kostarczyk oraz absolwenci naszej szkoły: Mike Ryan i Igor Rusiecki. W tworzeniu materiałów pomagali: Mateusz Mazurkiewicz (absolwent), Jakub Wysocki, Witold Petrulis, Grzegorz Giziński (absolwent), Alan Soliński i Robert Miśkiewicz. W prezentacji wzięli również udział: Maja Główczewska i Jan Górecki. Ze względu na trwające w tym czasie ferie nie wszyscy członkowie zespołu 3LAB mogli uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Możliwość wzięcia udziału w Expo 2020 (przełożone na bieżący rok z powodu pandemii) stało się dla zespołu motywacją do dalszego rozwoju i tworzenia kolejnych, będących dużym wyzwaniem projektów.

Zespół 3 LAB wyraża podziękowania wszystkim, którzy wspierają jego działalność projektową: nauczycielom, uczniom, pracownikom szkoły, sponsorom, ekspertom, absolwentom i przyjaciołom Pracowni Innowacji działającej w III LO w Gdyni. Szczególne podziękowania kierują do Pań: Emilii Iskander oraz Marty Zielińskiej za pomoc organizacyjną i merytoryczną podczas prezentacji w czasie Tygodnia Nauki Polskiej na tegorocznym EXPO w Dubaju.

Prezentacja Zespołu 3 LAB podczas EXPO w Dubaju dostępna jest tutaj