Ładowanie

Najlepsza w Polsce znawczyni ludzkiego mózgu uczy się w III LO w Gdyni

Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Neurobiologicznej BRAIN BEE 2022
Ogromny sukces uczennicy z Gdyńskiej Trójki
Najlepsza w Polsce znawczyni ludzkiego mózgu uczy się w III LO w Gdyni

W sobotę 2 kwietnia 2022 r., o godz. 11.00 w Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbył się ogólnopolski-finałowy etap konkursu dla uczniów szkół średnich – BRAIN BEE 2022, do którego awansowało 31 uczennic i uczniów z najlepszych szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Etap ten składał się z 3 części: sprawdzianu wiedzy praktycznej oraz sprawdzianów wiedzy teoretycznej – pisemnej i ustnej.

Nagrodzeni uczniowie, którzy uzyskali trzy pierwsze miejsca w konkursie otrzymali:  nagrody książkowe, możliwość bezpłatnego udziału w międzynarodowej konferencji „Neuronus IBRO 2022” – konferencja zgromadzi wielu naukowców z całego świata i obędzie się w dniach 15-17 października 2022 w Krakowie (Neuronus 2022 – Neuronus IBRO Neuroscience Forum (neuronusforum.pl).

Laureatką pierwszego miejsca, a tym samym najlepszą w Polsce znawczynią neurobiologii, została DOMINIKA SAWICKA z klasy biologiczno-chemicznej III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, która oprócz ww nagród otrzymała nagrodę pieniężną – 1000 zł.

Ponadto Dominika będzie miała zaszczyt reprezentowania Polski w etapie międzynarodowym Konkursu – International Brain Bee 2022, który w tym roku odbędzie się w Paryżu pod przewodnictwem Federation of European Neuroscience Societies (FENS) w trakcie FENS Forum (9-13 lipca br.) pod hasłem „European Neuroscience Meets the World”. Dominika uczy się biologii pod kierunkiem Pani prof. Alicji Nowak.

Laureaci konkursu Brain Bee w trakcie rekrutacji na Gdański Uniwersytet Medyczny uzyskają maksymalną liczbę punktów rekrutacyjnych na kierunki, oferowane na tej uczelni, w tym na kierunek lekarski. Dodatkowo, laureaci trzech pierwszych miejsc mogą liczyć na maksymalny wynik w rekrutacji na kierunek Neurobiologia na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Wiesław Kosakowski – dyrektor III LO w Gdyni

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content