Ładowanie

Ogromny sukces znawców finansów i ekonomii z GDYŃSKIEJ TRÓJKI

SUKCES NA BANK to ogólnopolski turniej wiedzy o finansach i ekonomii skierowany do uczniów szkół średnich (liceów i techników). W turnieju biorą udział szkoły (kilkaset) ze wszystkich województw w Polsce – każda zgłoszona szkoła wystawia pięcioosobową reprezentację, która uczestniczy w rozgrywkach. Na podstawie dwóch etapów rozgrywek (odbywających się za pomocą testu online) wyłanianych jest 16 najlepszych w całej Polsce drużyn,które prezentują się w finale ogólnokrajowym w siedzibie TVP w Bydgoszczy w siedmioodcinkowym teleturnieju transmitowanym w TVP3.

Wśród finalistów znalazła się drużyna z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni w składzie:
Oliwer Wikus i Jędrzej Jeliński z klasy III matematyczno-geograficznej, Natalia Bylińska z klasy III biologiczno-chemicznej oraz Oskar Wachek z klasy III matury międzynarodowej i Maja Telszewska z klasy II matematyczno-polonistycznej (opiekun drużyny: prof. Anita Fabrycka, znakomita nauczycielka przedsiębiorczości w III LO w Gdyni).

Jeżeli drużyna z III LO w Gdyni awansuje do ścisłego finału, to zmierzy się z trzema innymi najsilniejszymi szkolnymi reprezentacjami. Cztery najlepsze w turnieju drużyny powalczą o zwycięstwo w turnieju i główną nagrodę – 20 000 złotych.

Uczniowie będą musieli wykazać się wiedzą z bardzo wielu różnych dziedzin ekonomii, a także podejmować dobre decyzje strategiczne, które umożliwią im zdobywanie jak największej ilości punktów. Zmierzyć się także z pytaniami z następujących zagadnień: historia i teoria ekonomii, podatki, ubezpieczenia, rynek finansowy, światowa i polska gospodarka, giełda, banki i instytucje nadzoru bankowego, charakterystyka produktów finansowych oraz wiele innych. W turnieju, oprócz szerokiej wiedzy ekonomicznej uczniów, bardzo dużą odgrywa umiejętność opracowania celnej strategii zarządzania „budżetem” punktowym oraz zdolność rozpoznania swoich silnych i słabszych stron – zapewni to dynamiczną rozgrywkę oraz rywalizację między drużynami. Taka forma zawodów edukuje i sprawdza wiedzę, a także zapewnia rozrywkę – zarówno uczestnikom turnieju, jak i osobom kibicującym im przed ekranami telewizorów. W każdym odcinku teleturnieju w studiu obecna jest komisja ekspertów, którzy będą czuwać nad przebiegiem rozgrywek, a także objaśniać i komentować trudne lub ciekawe pytania.

W sobotę 9 lipca będzie kontynuowana emisja telewizyjna teleturnieju, który jest jednocześnie finałowym etapem IV edycji turnieju Sukces na Bank. Kolejne odcinki oglądać będzie można co sobotę, 16 lipca i 23 lipca, o godzinie 9:00 w TVP3 w całej Polsce.

Przesłanką do stworzenia projektu SUKCES NA BANK były wyniki badań, które wskazują na to, że wielu Polaków ma istotne braki z zakresu wiedzy ekonomicznej. Jak wynika z „Badania świadomości i wiedzy ekonomicznej Polaków” przeprowadzonego przez Narodowy Bank Polski w 2020 r, samoocena wiedzy ekonomicznej Polaków jest dość niska – tylko 8% uważa, że ich wiedza jest raczej duża. Szczególnie niekorzystnie wypadają młodzi respondenci (poniżej 24 roku życia). Turniej ma za zadanie zachęcenie polskiej młodzieży szkolnej do poszerzania wiedzy w tym zakresie, a rozrywkowa forma i nagrody mają podnieść atrakcyjność projektu w oczach uczniów i nauczycieli. W poszczególnych edycjach turnieju uczestniczyło dobrze ponad 1000 uczniów reprezentujących z kilkuset szkół z całej Polski, wśród nich również licea i technika z czołówek rankingów szkół średnich.
Organizatorem turnieju jest Fundacja BIT MASTERS. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

https://www.youtube.com/watch?v=BShamxBWGY4
https://pl-pl.facebook.com/SukcesNaBank/

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content