Ładowanie

Ogromny sukces uczennic gdyńskiej Trójki w zakresie nauk biologicznych

W Erewaniu – stolicy Armenii zakończyła się w niedzielę 18 lipca 2022 r. XXXIII Międzynarodowa Olimpiada Biologiczna (International Biology Olympiad – IBO), do której zakwalifikowano ponad 250 uczennic i uczniów z 63 krajów z całego świata. Po trwających przez kilka dni (10-18.07.2022) olimpijskich zmaganiach z zakresu nauk biologicznych jury Olimpiady ogłosili wyniki oraz przyznali medale (https://ibo2022.org/en/).

Ogromny sukces odniosła uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni ALEKSANDRA KOWALCZYK (mieszkanka Sławna), która zdobyła srebrny medal olimpijski.
Ola w kwietniu br. została laureatką pierwszego miejsca LI Ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej. Opiekę naukową nad uczennicą (klasa III biologiczno-chemiczna) sprawuje Pani profesor Alicja Nowak – wybitna nauczycielka biologii, która jest także opiekunką naukową kolejnej wybitnej znawczyni nauk biologicznych – DOMINIKI SAWICKIEJ (mieszkanka Sopotu).
Dominika reprezentowała Polskę w finale światowym BRAIN BEE – Międzynarodowego Konkursu Neurobiologicznego w Paryżu (9-13 lipca br.) organizowanego pod przewodnictwem Federation of European Neuroscience Societies (FENS) w trakcie FENS Forum pod hasłem „European Neuroscience Meets the World”.

W zawodach międzynarodowych awansowała do ścisłego finału, do którego zakwalifikowano 11 najlepszych znawczyń i znawców z zakresu neurobiologii. W ścisłym finale Dominika spisała się znakomicie i zajęła 5 miejsce na świecie. W tym niezwykle wymagającym konkursie na całym świecie wzięło udział kilka tysięcy uczennic i uczniów z kilkudziesięciu krajów (https://thebrainbee.org/news/#2022-ibb-world-championship-announcement). Dominika zwyciężyła w polskiej edycji Brain Bee’2022 (jest uczennicą z klasy III matury międzynarodowej w III LO w Gdyni – Gdynia IB World School 0704).

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content