Ładowanie

Wielki sukces olimpijski ucznia z „GDYŃSKIEJ TRÓJKI”

BRĄZOWY MEDAL NA ŚWIATOWEJ OLIMPIADZIE INFORMATYCZNEJ

Podczas zakończonej w Szeged (Węgry) i rozgrywanej od 28.08.2023 do 04.09.2023 r. Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej – IOI 2023 (światowej), w której uczestniczyło 347 najlepszych młodych informatyków z prawie 100 krajów, wielki sukces odniósł OLAF TARGOWSKI – uczeń z klasy matematyczno-informatycznej w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP.

OLAF TARGOWSKI ZDOBYŁ BRĄZOWY MEDAL OLIMPIJSKI.

Nie jest to jedyny medal zdobyty w tym roku przez utalentowanego informatyka z gdyńskiej Trójki. Na rozegranych wcześniej regionalnych olimpiadach informatycznych zdobył on SREBRNY MEDAL (podczas Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej-BOI 2023) oraz BRĄZOWY MEDAL (podczas Olimpiady Informatycznej Europy Środkowej-CEOI 2023).

Podczas BOI 2023 SREBRNY MEDAL zdobył także kolejny uczeń z klasy matematyczno-informatycznej w III LO w Gdyni – WALDEMAR LAMANDINI.

Warto podkreślić, że jednym z opiekunów polskiej reprezentacji olimpijskiej podczas IOI 2023 oraz BOI 2023 był BARTŁOMIEJ CZARKOWSKI – absolwent III LO w Gdyni, świetny informatyk-olimpijczyk, a obecnie student Uniwersytetu Warszawskiego (informatyka, matematyka).

Nauczycielem informatyki OLAFA, WALDEMARA oraz BARTŁOMIEJA jest lub był profesor oświaty RYSZARD SZUBARTOWSKI od wielu lat uczący informatyki w klasach matematyczno-informatycznych w III LO w Gdyni.

Wiesław Kosakowski – dyrektor III LO w Gdyni

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content