Ładowanie

Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki

 

W sobotę 21 października w Gdyni odbyła się Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Zainteresowani uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w wykładzie  inauguracyjnym „Matematyka w medycynie”, który poprowadził dr nauk medycznych Pan Jan H. Spodnik  – lekarz, doktor nauk medycznych, adiunkt w Zakładzie Anatomii i Neurobiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, anatom pasjonat i neurobiolog od ponad 25. lat, nauczyciel wielu pokoleń lekarzy, autor oraz tłumacz podręczników akademickich i atlasów z zakresu anatomii i neuronauki, autor „Mianownictwa Anatomicznego polsko-angielsko-łacińskiego” (Edra, 2022) jak i słownika mian anatomicznych „Anatomia od A do Z” w postaci aplikacji na telefony, członek Komisji d/s Mianownictwa Anatomicznego Polskiego Towarzystwa Anatomicznego.

Podczas wykładu prowadzący w bardzo przystępny i interesujący sposób przedstawił jak bardzo matematyka jest niezbędna dla medycyny, pokazując przykłady zastosowania zarówno podstawowych pojęć matematycznych jak liczby, zbiory, funkcje, jak i tych bardziej złożonych – wykorzystujących geometrię, statystykę itp. Po wykładzie młodzież indywidualnie mogła zadać panu doktorowi pytania i z takiej możliwości chętnie skorzystała. Na zdjęciu uczennice i uczniowie z klas matematyczno-fizycznych i biologiczno-chemicznych.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content