Prestiżowa nagroda dla nauczyciela fizyki Artura Kolincio

Niezmiernie miło nam poinformować, że Pan Artur Kolincio – niezwykle lubiany przez uczniów i często wybierany przez nich na „mistrza” nauczania swojego przedmiotu, otrzymał prestiżową Nagrodę Polskiego Towarzystwa Fizycznego im. Grzegorza Białkowskiego dla Nauczycieli Fizyki. Jest ona przyznawana za wybitną działalność dydaktyczną i wychowawczą nauczycielom fizyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz wychowawcom w placówkach oświatowo-wychowawczych i kształcenia ustawicznego. Nagroda honoruje ponadstandardowe wyniki nauczania fizyki, autorstwo podręczników, autorstwo opracowań metodycznych, wprowadzanie innowacyjnych metod nauczania.

Laureaci Nagrody im. Grzegorza Białkowskiego dla Nauczycieli Fizyki w roku 2023

I: Lech Mankiewicz (Warszawa)
II: Artur Kolincio (Gdynia )
Leszek Szalast (Radzyń Podlaski)

wyróżnienia:
Joanna Biel-Kiepura (Wrocław)
Marcin Braun (Warszawa)
Aneta Gut-Sulima (Bielsko-Biała)

Grzegorz Białkowski (1932-1989) kierował Zakładem Fizyki Teoretycznej Wielkich Energii Uniwersytetu Warszawskiego. Gościnnie prowadził wykłady na uczelniach włoskich, niemieckich, radzieckich, amerykańskich, francuskich, szwajcarskich i innych. Był autorem licznych publikacji z dziedziny fizyki, w tym prac popularnonaukowych, podręczników i monografii. Wydał również kilka tomów poetyckich.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

na podstawie: https://www.ptf.net.pl/node/157