Ładowanie

Naukowy sukces Diany Serjant i Kornelii Wieczorek podczas Gdynia Explory Week

18-20 października 2023 r. Gdynia ponownie stała się stolicą nauki – w Pomorskim Parku Naukowo – Technicznym odbyła się 12 edycja Gdynia Explory Week, czyli trzy dni wypełnione debatami, spotkaniami i warsztatami  dla młodych ludzi. Do Gdyni przyjechali młodzi naukowcy, innowatorzy z całej Polski, by przed jury zaprezentować swoje projekty.

W tym roku do konkursu stanęło 286 drużyn, 35 z nich zaprezentowało się w finale krajowym w Gdyni, a wśród nich dwie uczennice naszej szkoły – Diana Serjant i Kornelia Wieczorek z projektem o nazwie „Kontrola etylenu dzięki Rhizobakteriom – ekologiczny nawóz nie przyczyniający się do degradacji”. Projekty oceniali eksperci z różnych dziedzin nauki, a ich zadaniem było wyłonienie najbardziej innowacyjnych pomysłów, mogących zapewnić poprawę życia ludzi w przyszłości. Również internauci mogli oddać swój głos na wybrany przez siebie projekt biorąc udział w głosowaniu publiczności.

Ostatniego dnia konkursu odbywał się tzw. Pitching Młodych Talentów, czyli trzyminutowe prezentacje konkursowiczów, w trakcie których opowiadali oni o  swoich pomysłach.  Transmisje prezentacji można było oglądać na Facebooku i YouTubie Explory. Organizatorem konkursu jest Fundacja Zaawansowanych Technologii.

Podczas finałowej gali zostały wybrane trzy pierwsze miejsca oraz wyłonione prace w ramach nagród specjalnych. Projekt uczennic naszej szkoły – Rhizobiotic został doceniony przez jury i uzyskał podwójne wyróżnienie: nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni – obejmującą mentoring PPNT w Gdyni oraz akredytacje do reprezentowania Polski na największym światowym konkursie naukowym dla młodych wynalazców, Regeneron ISEF w Stanach Zjednoczonych, który odbędzie się w maju przyszłego roku w Los Angeles.

To wspaniałe docenienie zaangażowania i innowacyjności projektu najmłodszych uczestniczek Explory, tym bardziej, że poziom wszystkich prac oceniony został jako bardzo wysoki. Projekt nie powstałby dzięki wsparciu licznych profesorów i znawców, lecz przede wszystkim Pani Katarzyny Radzikowskiej, Pani Anny Rzepy i Pani profesor Agnieszki Wolnej-Marówki. 

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content