Wielki Test Wiedzy o Klimacie

W tym roku Wielki Test Wiedzy o Klimacie organizowany był przez „Gazetę Wyborczą” jednocześnie w sześciu miastach Polski. Z 60 zamkniętymi pytaniami testowymi zmagali się uczniowie szkół średnich w Warszawie, Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Lublinie i Gdańsku. Na miejsce trójmiejskiej odsłony naszej zabawy ponownie wybraliśmy gościnną aulę Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. W jej murach pojawiło się 119 młodych ludzi z dziewięciu szkół z Gdyni, Gdańska, Redy i Kartuz. Uczestników rywalizacji powitał Grzegorz Kubicki, redaktor naczelny „Wyborczej Trójmiasto”.

Oto dziesięciu najlepszych:

1.Dominik Wałaszkowski 54 pkt (ZSOiZ Kartuzy)

2. Paweł Grot 51 pkt (III LO Gdynia)

3. Dominika Bagniewska 51 pkt (XIX LO Gdańsk)

4. Anna Masternak 50 pkt (III LO Gdynia)

5. Alan Idzi 48 pkt (XIX LO Gdańsk)

6. Helena Dalach 48 pkt (III LO Gdynia)

7. Jakub Kałduński 46 pkt (III LO Gdynia)

8. Fabian Wilczewski 46 pkt (Kartuzy)

9. Konrad Maciejewski 45 pkt (XVII LO Gdynia)

10 Aleksandra Wilińska 45 pkt (III LO Gdynia)

na podstawie: