Ładowanie

Trójka w Alicante czyli hiszpański w Hiszpanii. 

Dzięki wsparciu KAISER PATISSERIE, 16 osób z gdyńskiej Trójki spędziło tydzień w Alicante z rówieśnikami z Hiszpanii, Finlandii i Czech. Mieliśmy okazję dzielić życie codzienne z naszymi hiszpańskimi rodzinami, z których gościnności korzystaliśmy.

Była to bezcenna okazja, aby ćwiczyć język hiszpański w praktyce, a dialogi ze szkolnego podręcznika wpisać w autentyczne sytuacje komunikacyjne. Była to oczywiście również świetna lekcja kultury, zwłaszcza że program wypełniały nam pouczające wycieczki (Elche, Altea, Belissa) oraz zwiedzanie (zamek, bazylika, stare miasto, ogród botaniczny), czy też degustacje regionalnej kuchni (słynna paella). 

Ważnym elementem było tworzenie performance, który wywarł na tyle duży wpływ na mieszkańców Alicante, że obszerny artykuł poświęciła naszym działaniom hiszpańska prasa – można o tym przeczytać tutaj.

Uczestniczyliśmy również w tworzeniu sztuki teatralnej poświęconej zagrożeniom niesionym przez nowe technologie. To początek i przyczynek do powstania polsko-hiszpańskiej trupy teatralnej, która planuje napisać i wystawić przedstawienie.  Mimo tak intensywnego programu, mogliśmy korzystać z uroków hiszpańskich plaż np. uprawiając pod okiem instruktorów sporty wodne takie jak surfing, body surfing i paddle surf.  

Szczególne i ogromne podziękowania kierujemy do Pana Sławomira Gójdzia i Pana Macieja Berezeckiego.  

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content