Ładowanie

Erasmus+ zmienia życie, otwiera umysły

3 LO aktywnie uczestniczy w programach finansowanych przez UE promując naukę poprzez działanie i rozwój kompetencji miękkich takich jak umiejętności językowe, komunikacyjne, obywatelskie i społeczne oraz inteligencję międzykulturową. Dla przykładu, 22 maja gościliśmy w szkole wolontariuszy z 10 krajów Europy, którzy odwiedzili Polskę w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Przybliżyli nam program, który finansuje wolontariat w dowolnym kraju i opowiedzieli o korzyściach, które z takiego wyjazdu płyną. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze kierunku czy wyjedziemy na zagraniczny uniwersytet, warto wykorzystać możliwości, jakie daje EKS, aby skonfrontować zawodowe marzenia z rzeczywistością, sprawdzić, czy chcemy i umiemy żyć w danym kraju i ,last but not least, ćwiczyć język znajdując przyjaciół. Spotkanie z wolontariuszami było też okazją do wymiany doświadczeń i odświeżającego spojrzenia na nasz kraj oczami osób spoza.

Warto dodać, że równocześnie gościmy w Trójce Selene Vazquez, nauczycielkę z Hiszpanii, która odbywa tu tzw. „job shadowing”, obserwując, ale i prowadząc lekcje. Podobnie, nasi nauczyciele mogli uczestniczyć w pracy szkół we Francji, Hiszpanii, Włoszech i Portugalii.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content