Ładowanie

Open House w gdyńskiej trójce

W sobotę 25.05. Gdyńska Trójka przywitała licznych gości festiwalu architektonicznego Open House, który odbywał się w dniach 24–26.05 w Gdyni. Wśród zwiedzających znaleźli się m. in. absolwenci szkoły, przyszli kandydaci z rodzinami, jak i miłośnicy Gdyni chcący poznać historię naszego liceum i obejrzeć jego nowoczesne wnętrza. O szkole z perspektywy ucznia końca XX wieku opowiadała absolwentka III LO, a zarazem pomysłodawczyni i kuratorka gdyńskiej odsłony festiwalu, Pani Diana Lenart.

Ciekawostki historyczne, obecny sposób funkcjonowania szkoły, jak i tajniki powstawania ciekawych aranżacji w przestrzeni szkolnej przybliżyła gościom uczennica Marianna Skowronek (kl. IIZ) z pomocą Zaharego Tomackiego (kl. 3IB) i Oskara Koteli (kl. IB), przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego) pod okiem Pani Justyna Horodeckiej – Nowickiej. Szczegóły organizacyjne imprezy przygotowała Pani Bożena Chmielińska.

Podczas zwiedzania nasi goście mogli obejrzeć m. in. takie pomieszczania jak: nowocześnie zaaranżowane sale lekcyjne WOS-u, j. polskiego oraz matematyki, aulę, salę gimnastyczną, bibliotekę, bibliosferę, pracownię naukową (czytelnię) oraz ciekawie zaprojektowane wnęki korytarzowe.

Ostatnim etapem podczas zwiedzania było przeglądanie kronik szkoły, które cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród absolwentów, ale i starszego pokolenia gdynian.

Przypomnijmy, że Gdynia jako pierwsze polskie miasto dołączyła do grona 50 miast festiwalowych zrzeszonych pod nazwą Open House Worldwide. Pierwsza edycja tej imprezy odbyła się w 1992 roku w Londynie. Ideą festiwalu jest promocja historycznych i estetycznych walorów architektury oraz dobrego designu.

Przy tej okazji warto też wspomnieć, że w naszej szkole desing jest obowiązkowym przedmiotem szkolnym klas Middle Years Programme. Z kolei większość zmian w przestrzeni szkolnej ostatnich lat zaprojektował i wykonał zespół uczniów naszej szkoły z pracowni 3Lab pod okiem nauczycielki designu i koordynatorki licznych projektów naukowych, społecznych i desingerskich – Pani Anny Rzepy, Nauczycielki Pomorza 2023.

Jest nam niezmiernie miło, że nasza szkoła po raz kolejny mogła otworzyć swoje drzwi dla zwiedzających.

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)
Skip to content